Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan lett Norvégia a világ...

Hogyan lett Norvégia a világ legfejlettebb országa?

Figyelt kérdés
2012. júl. 22. 18:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
67%

A görögök és rómaiak tényleg nagy hatással vannak még most is Európára. Lassan miattuk vége is lesz au Eu-nak és az euronak.

:)

2012. júl. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
39%

ma 08:07


Te szerencsétlen, az antik római és görög kultúra az euró-atlanti világ alapja. És igen, máig nagy hatással van a nyugatra! Mit gondolsz, az a sok latin és görög szó honnan van? És ezen kívül még ezer területét áthatják a kultúránknak. Nagyon okos, te sem végezted el az elemit?

2012. júl. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
83%
Ott a társadalmi szolidaritás is más. Nem az van, hogy szegények fizetik azt hogy a gazdagok többet fogyaszthassanak, hanem ott pl létezik bizonyos jövedelem fölött 90%os adókulcs is.
2012. júl. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

09:52

Tény, hogy az ókori görög és római kultúra szerepe megkérdőjelezhetetlenül hatalmas, és óriási hatással volt a nyugati világra, azonban az is tény, hogy jelenleg Görögország, Olaszország és Spanyolország miatt van óriási válságban az Európai Unió.

2012. júl. 23. 15:01
 15/16 anonim ***** válasza:

ma 15:01


Egy frászkarikát! Először is nézz utána a német külkereskedelmi egyenlegnek az EU vonatkozásában, és annak is, hogy a görög kivételével az olasz és spanyol államadósságok alacsony szinten voltak.

Másrészt, ha ma szarban is vannak az említett államok, akkor az már megkérdőjelezi a kulturális és egyéb teljesítményeiket?

2012. júl. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ezeket ajánlanám a figyelmedbe, kérdező!


[link]

"A német exportőröknek évente 100 milliárd eurónyi többlet nyereségük származik a gyengülő euróból, csoda, hogy Németország nem akarja gyorsan megoldani a válságot?"


Továbbá: [link]


"Az eurózóna mostani válságának egyik alapvető oka éppen a zónán belüli jelentős tőkeáramlások által fűtött hitelezési buborékok miatt kialakuló egyensúlytalanságok. Fontos kihangsúlyozni, hogy ez a válság, Görögország esetétől eltekintve, elsősorban nem a felelőtlen költségvetési politikáról szól. Visszautalnék a bevezetőben említett spanyol-német szembeállításra, ugyanis rendkívül fontos, hogy a "fegyelmezett" németeknél 60 százalék feletti GDP-arányos államadósság és költségvetési hiány volt a válságot megelőzően, míg a sziesztázó spanyoloknál az államadósság a GDP 40 százaléka alatt volt, és a költségvetésüket enyhe többlet jellemezte, tehát a spanyolok számai sokkal fegyelmezettebb fiskális politikára utaltak."


Hoppá, hoppá!

2012. júl. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!