Mekkora hatalma lenne egy olyan Németországnak, amelynek Ausztria is a része?
Annyival, mint az egyesült Németország, ami 1990ben egyesült. Tehát nem lehetne Ausztria és Németország egyesülését egyesült Németországnak nevezni, ugyanis már csak az osztrákok sem hagynák.
Németország jelenleg a legnagyobb gazdaság Európában, Ausztria is erős, de a kettő együtt nem lenne olyan sokkal erősebb.
Egyrészt Németo eleve a legnagyobb gazdaság.
más részt Ausztria olyannyira nem egy nagyon befolyásoló tényező.
10es ez hülyeség hogy nem értenék egymást
A hochdeutschot bármelyik német anyanyelvű tudja beszélni
Jól tudok németül,most jöttem haza Ausztriából 2hónap után és ugyan úgy értem őket mint a németeket
Max az akcentus kicsit más meg pár jelentéktelen szót mondanak másképp de ez nem akadályozza a megértést semennyire
Egy Németország-Ausztria ország valóban nem lenne TÚLSÁGOSAN nagyobb jelentőségű, még így is csak a világ 4. legnagyobb gazdasága lenne, bár így valamivel jobban "elhúzna" Franciaország, Brazília és az Egyesült Királyság előtt. Meg népességügyileg is.
Akkor Németország népessége 81+8 millió, kb. 89 millió lenne, míg Franciaország és az Egyesült Királyság csak 63-63 millió, tehát az Európai Parlamentben még több férőhelyük lenne a németeknek.
Az egyesülés nemcsak azt jelentené, hogy összeadódik a lakosság. Németország és Ausztria is AAA hitelbesorolással rendelkezik, ami lassan egyedülálló Európában. A két ország konvergenciája stabil pénzügyi tengelyt jelenthetne az EU-ban. Van viszont egy nagy gond.
Németország keleti területei jócskán le vannak maradva a nyugatiaktól, Ausztria meg még kevésbé fejlett. Mivel Németország nagy gazdaság, az EU-ba nettó befizetők, vagyis a pénzük a hülye magyarokhoz vándorol, ahelyett, hogy a leszakadt keleti régióikat fejlesztenék. (A pénz újraelosztás az ország átlag fejlettségéhez mért, tehát egy NDK kapna pénzt, egy egyesített Németország alig.)
Ez a probléma így kiterjedne Ausztriára is. Mondjuk az egyesülés gazdasági vonatkozásait nem kell nagyon tárgyalni, hiszen az EU miatt már amúgy is majdnem egyek. Németország valószínűleg ráerőltetné az akaratát az osztrák területeire, és privatizálná a hatalmas osztrák állami vagyont, amit az osztrákok politikai patthelyzet miatt nem tudnak megvalósítani.
Hadászati vonatkozása sem lenne különösebb: mindkettő, ha jól tudom, NATO tag, vagyis közös erőt képviselnek, de nem túlozzák el a hadiipart egyik részről sem.
Ami probléma lenne még, az a Német alkotmány, melyet 90%-os parlamenti egyetértés sem tud átírni. Azért, hogy ne fordulhasson elő egy második náci Németország.
Azt hiszem, mára a harcászati jelentőség csekély, a franciák és britek nem nagyon problémáznának ilyen újraegyesítésen, csak nem bírnák egóval, hogy van egy erősebb hatalom náluk. Persze EU-ban ennek nincs túl sok jelentősége, sőt, mind a britek, mind a franciák nagyobb ahdsereggel rendelkeznek, mint a németek. Egy esetleges háború estén a britek és franciák lennének a haderő, és Németország lenne a gazdasági háttérhatalom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!