Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A fehéroroszoknak miért nem...

A fehéroroszoknak miért nem jó a függetlenség? Vagy már nem akarnak Oroszország része lenni? Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Fehérorosz nyelv is minek van, ha a lakosság cirka 20%-a használja? A lakosság 95%-a anyanyelvi szinten beszéli az oroszt, pedig fehéroroszok.


Még mindíg az a mániájuk, hogy egyesüljenek (területileg) a szomszédos Oroszországgal, vagy MOST mi a helyzet?


Miért nem jó nekik a függetlenség, ha egyszer eddig soha nem volt önálló országuk a történelemben? Én megértem, hogy orosz érdekszféra, de pl Kazahsztán is az, mégsem akarnak egyesülni Oroszországgal...az ukránok sem akarnak...


Ha elméletileg a fehérorosz egy külön szláv nép, akkor miért akarnak ennyire oroszok lenni? Területileg is....


Tényleg hamarosan megfog szűnni mindenhogyan Fehéroroszország? Vagy nekik milyen a nemzettudatuk úgymond? Orosz vagy Fehérorosz?


(kis érdekesség: az egyik nemzetközi társkeresőn kíváncsiságból ránéztem a fehéroroszokra akik fent vannak....az összes az oroszt jelölte meg a nyelveként, nem pedig a fehéroroszt....) de miért??


Most lehet jönni Írországgal pl, de Írország nem akar Nagy-Britannia része lenni....


2012. júl. 18. 18:41
 1/6 A kérdező kommentje:

Még 1 dolog ami miatt nem jó Írország példája....a fehéroroszok többsége beszéli a fehéroroszt (szemben az írek az ír nyelvet) de az oroszt használják inkább....


de miért??

2012. júl. 18. 18:45
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan nagy nyelvi különbség (legalábbis a szavak alapján), és sokkal jobb, mint Ukrajnában, ahol évente változik a helyesírás, új szavakat találnak ki, teljes téboly.


Fehéroroszország független ország, de gazdaságilag Oroszországhoz kötődik, ezért is előnyös az orosz nyelv. Ezen nem is nagyon akarnak változtatni, nem hiányzik ott senkinek az ukrajnai nyomor.

2012. júl. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a fehéroroszok oroszokhoz való közeledését csakis Lukashenko önkénye hiúsítja meg...
2012. júl. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De Fehéroroszország már területileg is meg fog szűnni, vagy hogy van ez?
2012. júl. 18. 21:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem fog mostanában megszűnni. Az utóbbi időben nem a legjobb a viszony.
2012. júl. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 VatafiaVata ***** válasza:
Észak-Írországban a lakosság egy része, a protestáns vallású írek, Nagy-Britannia részei akarnak maradni. A katolikusok nagy része pedig az ír reunió híve. Egy kis létszámú katolikus csoport pedig önállósodást akar. Úgyhogy jó a példa.
2016. dec. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!