Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nektek mi a véleményetek az...

Nektek mi a véleményetek az EU-ról?

Figyelt kérdés

Ti hogy látjátok a dolgokat ezzel kapcsolatban ?

Nekem az a véleményem hogy az EU-csak tönkre akar tenni minket viszont egyáltalán nem támogat . Itt arra értem hogy mindenbe beleköt amit mi csinálunk Pl.: Médiatörvény , Tyúkketrecek , stb, .

Viszont egyáltalán nem segít minket Pl.: Nyelvtörvénynél vagy még sok más helyzetben nem álltak ki mellettünk mondván , hogy nem az ő hatásköre de akkor mi köze van hogy milyen ketrecben vannak a tyúkok vagy milyen itt a politika .

Miért nem áll a kormány ki és beszol nekik ahelyett hogy behúzott farokkal ülnek . Vagy itt az IMF hitel ha nem akarjuk felvenni akkor minek tárgyalunk velük ahelyett hogy azt mondanánk hogy k@pj@'k b e .

Valamint miért nem lépünk ki belőle mert csak hátrafele húznak minket .



2012. júl. 13. 13:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%

Menjünk sorjában:

Tyúkketrec: Ajánlom figyelmedbe a Élelmiszeripar RT. című fílmet! Ott nagyon szépen bemutatják hogy a sűrűn tartás, bezártság, mozgáshiány és sötétség milyen hatással van a tyúkokra. Egyrészt nem tudnak felállni és így nem mozognak tehát nagyobbra nőnek. persze mivel egész nap a saját sza.jukban űlnek és nagy a fertőzésveszély így telenyomják őket antibiotikummal, valamint naponta kell egy részüket kivágni a dögkútba mert megdöglött és ha elkezdenek rohadni akkor ugye még durvább fertőzések lehetnek az eredménye.

És jártam már magyar nagyipari telepen. Nem a nagyi féle kerti kapirgálásra gondolj...


Nem segítenek:

Mire gondolsz? A telefondíjaid most azért nem 150 forint/perc mert az EU tagjai vagyunk és ők rákényszerítették őket!

A támogatási rendszerben durván többet kapunk és ha nem lennének, nem lenne tized ennyi felújítás sem: villamos, busz, út, iskola, kutatás-fejlesztés és még millió más!

Csak a magyar iskolarendszerbe, kutatásokra, fejlesztésekre, felújításokra 1000 milliárdot adnak a következő 4 vagy 5 évre! Míg az állam kivonul a finanszírozásból!


Kereskedelem: ha nem lennénk az EU tagjai akkor a legtöbb államba csak hatalma VÁM megfizetése mellett exportálhatnánk! Ne legyenek illúzióid hogy a kis Magyarország aki összeveszett a szomszédaival, kedvező feltételeket tudna kiharcolni!

Magyarán a gazdaságunk durván negatív szaldóban lenne export-import tekintetében! Plusz eltünne az összes nyugati cég ami a magyar GDP 60%-át adja kb.


És kilépni, aztán az EU-hoz visszakuncsorogni magunkat?

Nem most vettük vissza tőlük hatalmas veszteséggel a MOL-t mondván hogy iszonyat veszélyes ha az oroszok kezén van?

Nem most mondtuk hogy a MALÉV eladása az oroszoknak a legnagyobbb hiba volt mert átvertek?


Na akkor milyen forgatókönyvet gondoltál Magyarországnak a kilépés után?

A "hatalmas cégeket építünk és mindenhova rengeteg mindent exportálunk" ötletnél azért kicsit konkrétabbra és kivitelezhetőbbre gondolnék.

2012. júl. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%
Az, hogy eddig még csak kárt csinált.
2012. júl. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
4%

"A "hatalmas cégeket építünk és mindenhova rengeteg mindent exportálunk" ötletnél azért kicsit konkrétabbra és kivitelezhetőbbre gondolnék."


Pedig ennél kivitelezhetőbb nincsen. Ezzel térdre kényszerítenénk az Eut és vagy csengetnének vagy eszik a saját ganéjuk.

2012. júl. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%

A komcsiknak mindig kell valami unió, egy külső hatalom (Moszkva, Brüsszel), amit isteníthetnek, lévén, hogy materialisták. Érdekes módon vannak országok, amelyek nyersanyagok nélkül is tökéletesen megvannak az unió nélkül. Aki a kereskedelmi egyezményekre hivatkozik, azok tényleg hasznosak, de tagság nélkül is be tudnánk lépni, mint Svájc vagy Norvégia. Ugyanez igaz a Schengeni egyezményre is.

Az Unió Magyarországon csak egy szovjetpótló a proliknak, ami nem mellesleg aktívabban beleavatkozik a belpolitikánkba, mint anno Moszkva.

2012. júl. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%

Nem véletlen, hogy az Egyesült Királyság lakosságának a nagy része a kilépés mellett van, illetve a kormány is gazdasági unióra kívánja degradálni a kapcsolatokat. Nekik nem tetszik a német-francia vezetés, nekünk igen, hiszen a sok szocinak mindig kell egy nagy testvér.

Le lehet pontozni, éljétek ki kicsinyes bosszútokat - nem érdekel.

2012. júl. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az EU rengeteg lehetőséget jelent, csak azokat ki kéne használni. Az, hogy ezeket a lehetőségeket nem használtuk ki, leginkább a magyarok hibája. Csak pár dolog:

- Az EU 2007-2013(-2015) évei között 8500-8700 milliárd forintot adott Magyarországnak. Ez tudod mennyi? Kb. egy éves GDP-nk 2/3-a. Szóval az 5 év alatt olyan, mintha 5,66 évet termelnénk. Azért ez nem olyan rossz. Mármint nem lenne rossz, ha ezt kihasználnánk – de a magyarok ebből így 2012-re csak az egyharmadát fizették ki eddig, és csak a kétharmadáról döntöttek. A határidő meg vészesen közeleg.

Mellesleg olyan nagy infrastrukturális beruházás, amit nem EU-s pénzből finanszíroztunk az elmúlt években nem volt…

- Eddig 2010-ig durván 26000 magyar diák kapta meg az esélyt, hogy egy külföldi egyetemen szerezzen nyelvtudást, más szaktudást, építhessen kapcsolatokat, és szokja a nemzetközi környezetet. Lefordítom magyarra: piacképesebb legyen. Erre meg mi volt a karomon? 42 lehetséges helyre jelentkeztünk 10-en, a többiek nem akartak mindenféle mondvacsinált okok miatt.

- Én még emlékszem, amikor 250 forintért telefonáltam haza Németországból. Most pedig: [link]

- 5 évvel ezelőtt még engedély kellett nekem ahhoz, hogy Németországban dolgozzam. Ma már semmi nem kell. Simán megalapíthattam itt a vállalkozásomat minden gubanc nélkül.


Amit én mondok, hogy az EU rengeteg lehetőséget tartogat nekünk, amit ki kéne tudnunk használni. De mi nem tesszük… ebben az esetben vajon ki a hibás?

2012. júl. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

14:17!

"Nem véletlen, hogy az Egyesült Királyság lakosságának a nagy része a kilépés mellett van, illetve a kormány is gazdasági unióra kívánja degradálni a kapcsolatokat."

Valóban nem véletlen, de ennek történelmi okai is vannak, lásd pl. a "splendid isolation" esetét. Kicsit a partvonalról való bekiabálás esete ez: elmondják, hogy mi nem jó, de részt venni nem akarnak benne. Ráadásul a gazdasági uniót ők minél jobban erősítenék - csak azt nem akarják elfogadni, hogy jól működő gazdasági unió nem létezhet ezt kontrolláló politikai szervezetek (pl. unió) nélkül.

Érdekesebb lenne az, hogy az alapító országokban élők közül ki gondolja azt, hogy az eddigi történelme során kártékony volt-e az EU, vagy sem.


"Nekik nem tetszik a német-francia vezetés, nekünk igen, hiszen a sok szocinak mindig kell egy nagy testvér."

Alapvetően mi Németország gazdasági szférájába tartozunk. A német cégek 200.000 embert foglalkoztatnak Magyarországon. Külkereskedelmünk 30%-át velük folytatjuk. Ezek után ne csodálkozzunk, ha őket követjük, és nem pedig Szamoát…

2012. júl. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Pietrosol ***** válasza:
25%

Szia!


Ez is egy csillagos játszótér,csak a csillagok színe más!

2012. júl. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
5%

Egyet értek az utolsó válaszolóval.


Ez a Szovjetunió folytatása.Fogták a régi szovjet modellt csak nyugati köntösbe bújtatták.


A Szovjetunió addig volt erős amíg tudott terjeszkedni.Később etnikai konfliktusok alakultak ki és egyéb gazdasági problémák amelyek a végét okozták.


Nevezzük Európai Birodalomnak vagy ahogy akarjuk.

2012. júl. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

Nekem nagyon jó véleményem van róla, elvégre Nyugat-Európa fejlett országai a tagjai, és legalább a jó példát követjük. Több kapcsolatunk lehet, kimehetünk könnyebben külföldre dolgozni (én is diploma után mint orvos), szóval egyértelműen jól jártunk vele :)

18 L

2012. júl. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!