Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy hihette Németország...

Hogy hihette Németország annak idején, hogy megnyerheti az első, majd a második világháborút?

Figyelt kérdés
Nagyon erős országról van szó, ez tény, de az antanthatalmak sokkal többen voltak.
2012. jún. 23. 20:48
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%

"Mert még így is nyertek volna, ha az USA nem lép be a háborúba."


Még az amerikaiak belépése után is nyerhettek volna, hisz az amcsiknak esélyük sem volt partra szállni Normandiánál ha ott vannak a tartalék páncélosok, csak mint tudjuk őket a megtévesztő hadműveletek miatt vezényelték máshová.

2012. jún. 24. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
84%

"Nem sokon múlott.."


Tényleg nem. Hatodikán Hitlernek fájt a feje és nem tudták felébreszteni. Egyedül ezen múlott a bukása, egyébként megnyerte volna.

2012. jún. 24. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
77%

"mind a két vh-t amerika belépése döntötte el.azt nem mondom hogy akkor a németek nyertek volna de egy döntetlenre jók lehettek volna. "


Hidd el, hogy Hitler tartani tudta volna az amcsikat is ha Normandiánál ébren van.

2012. jún. 24. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
63%

"Hogy hihette Németország annak idején, hogy megnyerheti az első, majd a második világháborút?"

Az elsőről nem nyilatkoznék, viszont a második VH. előtt a szakemberek, realisták, gondolkodó emberek pontosan tudták, hogy ennek csúnya, csúfos vége lesz. Csak hát pontosan olyan ember került hatalomra, amelyik hitet adott a népnek, egy hazugsággal összehordott marhaságot. Olyan ideológiát, amelyet itthon a nagyturul-szent szittya hülyeség képvisel. Ha Magyarországon az ezt az elmebeteg gondolatokat vallók jutnának hatalomra, akkor Magyarország is szentül meg lenne győződve róla, hogy leigázhatja az egész Földet, mert mi „igazán választott népnek tekinthetjük magunkat, hogy a Jóisten nem marasztalt ott minket, hanem kivezetett Ázsia mélyébe, magasába, Tibetbe, és aztán a Szent Turulmadár vigyázó vezetésével elhozta elődeinket Európa közepébe, ránk bízva a világ szívét, a Kárpát-medencét.” /Szaniszló/ és „a Kárpát-medence óriási csatatér, ahol a Jók a Magyarok Istene szándékából legyőzik a Gonoszokat.” /Szaniszló/.

Ott ugyanez ment csak nem szent turul szöveggel, hanem szent germán, árja, a kultúra, a világcivilizáció letéteményesei szöveggel. Egyszóval Hitler és a mocskos bandája elmebetegek voltak. Ezért HITTÉK, hogy győzhetnek, mert a meséjük szerint ők felsőbbrendűeknek gondolták magukat.

2012. jún. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
59%

Az első világháborús német stratégia a Schlieffen-tervre épült, ami eleve nagyon kevés reménnyel kecsegtetett a német sikerre nézve. Amint a német támadás 1914 őszén elakadt Franciaországban, a dolog lényegében meg is bukott, onnantól már maximum egy döntetlent lehetett volna kihozni a dologból.

Elképesztő dolognak tartom, hogy az akkori Németországnak a Schlieffen-terven kívül semmiféle más stratégia nem állt a rendelkezésére.

A németeknek 1914-ben eleve egy német-orosz háborút kellett volna vívni, Franciaországot nem lett volna szabad megtámadniuk. Ezzel Nagy-Britannia is kimaradt volna a háborúból, a németek pedig alighanem elbántak volna az oroszokkal.


A második világháborút a keleti fronton bukta el Hitler, ez egyértelmű.


01:08

"Ez a szerződés csak időhúzás volt, hogy Hitler alaposan fel tudja készíteni Németországot a háborúra. "


A Molotov-Ribbentrop-paktumot Hitler eleinte valóban tartósnak gondolta. Hitlernek a közhiedelemmel ellentétben nem volt semmiféle hosszú távú, előre kidolgozott stratégiája, többnyire rögtönzésekre épült az egész politikája.

2012. jún. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
38%
hatalmas tévedés, hogy a németek szegték meg a szerződést az oroszokkal. Az egy megelőző támadás volt, a szovjetek már gyülekeztek a támadáshoz, csak a németeknek jobb felderítő módszereik voltak. A szovjetek már jóval előre eltervezték Eur. elfoglalását. Így utólag jobban is jártak, mert jófiúk lettek...
2012. jún. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Az első világháborút valóban az elavult Schlieffen-tervre alapozták (röhögjetek, még a másodikat is ezzel akarták kezdeni). Ez abból állt, hogy a német hadvezetés szerint az oroszoknak 2 hónap kell a hadseregük teljes mozgósításához a rossz infrastruktúra miatt és úgy gondolták, hogy ez idő alatt a teljes német hadsereggel Belgium felől betörnek Franciaországba és gyorsan elfoglalják Párizst és békét kötnek, közben a Monarchia csapatai feltartják az oroszokat. Ez alapjában véve egy nagyon jó terv.... volt, amikor kitalálták az 1800-as évek végén, csak ez 1914-re elavult. 2 dolgon bukott a terv:

- Az oroszok a vártnál hamarabb tudtak mozgósítani, mert javult az infrastruktúra.

- A Monarchia erőltette a szerb frontot, az oroszt pedig hanyagolta, ráadásul mindkét helyen felsült, így német támogatásra szorult.


Azonban a háború megnyerésének reménye a németeknek még az USA hadba lépésével sem szállt el, ugyanis elég sok ideig tart az, amíg egy komplett hadsereget áthoznak az Atlanti-óceánon. Ezért az oroszok kiesése után még indítottak egy utolsó nagy offenzívát, aminek a második marne-i csata lett a vége, de ezzel is elkéstek, mert elhúzódtak az orosz béketárgyalások, az amerikai hadsereg nagyrészt odaért.


A második világháború viszont nagyon jól indult a németeknek, nyugaton sokáig azt hitték, hogy Hitler keletre fog támadni (Mein Kampf), viszont amiről nem tudtak, hogy Hitler tárgyalásokat folytat a szovjetekkel és ennek meg is lett az eredménye: megnemtámadási szerződés + felosztották Kelet-Európát.

Eredetileg Hitler és vezérkara a Schliffen-terv felújított változatát használta volna megint nyugaton, vagyis, hogy Belgiumon keresztül támadnak, de a szövetségesek kezére került a terv, így változtattak rajta, aminek köszönhetően a francia hadsereg nagyját és az angol expedíciós erőket bekerítették nagyon hamar, a nyugati háború ezzel eldőlt. Érdekes lehet, de a német vezérkar eredetileg azzal számolt, hogy Anglia semleges marad. Vannak olyan elméletek, hogy Hitler azért engedte el Dunkerque-nél az angol csapatokat, hogy gesztust tegyen Anglia felé, ami elősegítheti a béketárgyalásokat. Ez azonban nem jött be.

Elérkeztünk az oroszok megtámadásához. Ez a legtöbb történész szerint nem az ideológia miatt történt meg, hanem, mert úgy vélték, hogy Anglia egyedül már csak a szovjetekben bízik, őket pedig a németek a téli háborúból okulva gyengének tartották, mint a harmat. Így megszületett a döntés: villámháborúval legyőzik a szovjeteket és Anglia kénytelen lesz békét kötni. Ekkor még az USA-val nem kellett számolni, nagyon erős volt az izolacionizmus. Azonban a keleti háború a Jugoszláv puccs miatt csúszott, sokan ezt tartják a Barbarossa kudarcának, csúszott több hónapot. Eredetileg tavasszal kezdték volna, így meg átcsúszott nyárra. Azonban így is azt várta mindenki, hogy a németek győznek, ha lehetett volna fogadni a háború kimenetelére, hatalmas szorzó lett volna a SZU-ra... Viszont télen elakadt a támadás, az oroszoknak kisebb ellentámadása is volt, általában ezt tartják a háború fordulópontjának, a Sztálingrádi csatát. Vannak akik a Kurszki csatát, de addigra az erőviszonyok nagyon eltolódtak.


A háború katonai elvesztése után, Hitlernek az volt az utolsó (egyébként nem olyan reménytelen) mentsvára, hogy a nyugati szövetségesek és a szovjetek összekapnak, ez azonban csak a háború után történt meg.

2012. jún. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
32%

"Ugyanis a szovjetek serege , technológiailag nagyon a németek mögött volt."


És mit értek a németek a technológia fölényükkel? Semmit. A németek 39 és 45 között kb. 47 ezer harckocsit és önjáró löveget gyártottak. A szovjetek csak a T-34-es harckocsiból legyártottak kb. 55 ezret 40 és 45 között. A háború alatt pedig több mint 100 ezer harckocsit és önjáró löveget gyártottak a szovjetunióban.

2012. jún. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

11:16

"A szovjetek már jóval előre eltervezték Eur. elfoglalását. Így utólag jobban is jártak, mert jófiúk lettek..."


Mese. Sztálin nem volt hülye, esélye sem lett volna egy Európa elleni szovjet támadásnak.

2012. jún. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
A lehető legnagyobb hibának tartom a Szovjetunió megtámadását. Ha szövetségesek lettek volna, megnyerték volna a háborút.
2012. jún. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!