Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kína miért tartja Tibetet a...

Kína miért tartja Tibetet a mai napig is megszállás alatt?

Figyelt kérdés
2012. jún. 9. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom azért mert Kína fontos folyói mind tibeti területekről erednek. Kínában jelenleg nagyon komoly problémákat okoz a globális felmelegedés, a folyók vízhozama csökken miközben a legnépesebb ország a Földön. Tibet rögtön India mellett van a két ország viszonya pedig amennyire tudom nem túl baráti. A lényeg, hogy ezek önmagában olyan fajsúlyos indokok lehetnek ami miatt kétlem, hogy a kínai katonák a "nem atombomba alapú világbéke" beállta előtt elhagynák az országot.
2012. jún. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vízkészlet.

Valamint láncreakciót indíthat be a függetlenedés, a következők az ujgurok lennének. Ők kevésbé békés emberek, mint a tibetiek.

2012. jún. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Előttem is írták, hogy a vízkészlet, valamint a szecesszió precedens értékű is lehet. De az sem elhanyagolható, hogy a kínai szocializmus kezdetén a "testvérnépek" egyesítése stb. folyt. Ennek része volt Tibet is. Aztán 2007-ben kiderült, hogy a Tibeti-fennsík alatt 128 milliárd dollár értékű ásványlelőhely van, amely a kínai réz, cink és ólomkészleteket megduplázza.

[link]

2012. jún. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De most komolyan csupán anyagi érdekek vannak a háttérben?Képesek voltak pénz miatt legyilkolni sok ezer tibetit és lerombolni a 2500 éves kolostorokat és szentiratokat?????

Én azt is olvastam hogy nukleáris kisérleteket is folytatnak ott ,sőt veszélyeshulladéklerakónak is Tibetet használják.

Gyűlölöm a kínaiakat!

2012. jún. 9. 17:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Anyagi érdek?

Kína jövője ott van Tibet alatt? Érted? Víz, a jövőben értékesebb lesz mint az olaj. Az egyikkel mennek az autók, a másikkal meg az emberek...

2012. jún. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Minden háború pénzért vagy gazdasági haszonért folyik. Úgyhogy gyűlölheted akár az amerikaiakat vagy az oroszokat is.
2012. jún. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"De most komolyan csupán anyagi érdekek vannak a háttérben?"

Hol voltál eddig, hahó?! Az egész történelem erről szólt! Na jó, a törzsi társadalom nem, mert ott a törzsfők megsértése miatt is indult háború.


"Képesek voltak pénz miatt legyilkolni sok ezer tibetit és lerombolni a 2500 éves kolostorokat és szentiratokat?????"

Asszem a Hét év Tibetben volt: megszabadítjuk az ázsiai testvéreinket [tibetiek] az elnyomó, imperialistáktól. Megmentjük őket a vallástól... Valami ilyen szöveg volt. A komcsik a vallást mindenütt üldözték (rühellem a komcsikat, de ezzel egyetértek). Ez is töri anyag... Bár azért a szentiratokat, kolostorokat nem kellett volna megsemmisíteniük, felbecsülhetetlen értékűek a tudománynak, társadalomnak. A vallási érték itt sokadlagos.


"Én azt is olvastam hogy nukleáris kisérleteket is folytatnak ott ,sőt veszélyeshulladéklerakónak is Tibetet használják."

Ja, azért építettek oda gyorsvasutat...


"Gyűlölöm a kínaiakat!"

Hát akkor sok népet utálhatsz, max a természeti népek békések...

2012. jún. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ideje volt már azt a régi, primitív teokratikus feudális struktúrát szétverni. (amit az ősi Tibetnek hívtak)


...na és persze gazdasági érdekek.


A tibeti tanítás szerint úgyis minden csak illúzió.

2012. jún. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Te utolsó te egy hihetetlen ostobaságot írtál....

Látszik hogy halvány gőzöd sincsen a történelmükről és hogy húsz évesnél nem lehetsz több,az is biztos.

2012. jún. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!