Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan lehet Japánnak 210%-os...

Hogyan lehet Japánnak 210%-os az államadóssága, mikor Görögországnak "csak" 160%?

Figyelt kérdés

[link]


Nem értek hozzá, úgyhogy bocs a hülye kérdésért, de ebbe beleszámolják, amit Japán Amerikának kölcsönadott, vagy mitől ilyen magas? És a gazdag országoknak (akik nem voltak úgy rászorulva, mint mi vagy Görögország) minek kellett ennyi hitel és kinek tartoznak ilyen sokkal, magánszemélyeknek vagy más államoknak?


2012. máj. 23. 17:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Mert a Japán rendszer a végét járja. Most ott a nagy okosok azon gondolkoznak, mi lesz az új gazdasági modell és az új politikai berendezkedés.
2012. máj. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
72%

De elkalandozott mindeki!

2011 apr. 7 - földrengés. Akkora tartaléka egy országnak sincs, hogy egy ekkora érvágást fedezni tudjon, tehát kölcsönért folyamodik. Japánnak nem gond, mert letermeli, minden feltétele és legetősége adott. Görögországnak "csak" 160% miután az EU belepumpált már egy világmegváltásra is elegendő összeget. G esetében a szám már csak egy szám, mert a gazdasága gyakorlatilag nemlétező. (Próbálj meg gyorsan elképzelni egy olyan görög terméket vagy márkát ami mindenhol ott van és mindenki ismeri - egy sincs. Most tedd meg ugyanezt Japánnal és sokáig fogod sorolni.)

Az államadósság nem csak és feltétlenül a felvett hitelektől termelődik, magyarul: nem kell hitelt felvenned ahoz, hogy adósságot termelj.

2012. máj. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

19:34


Igen, a bullshit lényege, hogy olyan szöveg, ami "logikusnak tűnik", csak semmi értelme. Mi az, hogy "gyakorlatilag nemlétező" a görög gazdaság? Övék a világ legnagyobb kereskedelmi flottája. Stb. stb.

2012. máj. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Mindenki figyelmébe! A Japán állam a kilencvenes évek elején még akkora arany tartalékkal rendelkezett, hogy egy a múlt évi méretű katasztrófa hullám után sem keletkezet volna külső államadóssága. Ennyit arról, hogy nem a belső válság az oka az eladósodásnak.
2012. máj. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Ennyit arról, hogy nem a belső válság lenne az oka az eladósodásnak.*
2012. máj. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

A 2011-es katasztrófa nem sokat ártott a japán pénzügyeknek, azok pontosan ugyanilyen katasztrofálisan festenének anélkül is.


Japán 1990 óta nem jött ki a válságából, és nem is fog kijönni, mert a megoldás feltételei folyamatosan romolnak. Pl. sokkal rosszabb nyugdíjas/dolgozó aránnyal nehezebb lesz ezt a 200%-os adóssághegyet leépíteni, mint most. Minél később kezdik el, annál nehezebb lesz. De természetesen szó sincs arról, hogy megpróbálnák leépíteni az adósságot vagy akár megállítani a növekedését: az a busz már elment.

2012. máj. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

De hogy lehet, hogy mégis ilyen magas az életszínvonal Japánban?

Azért kérdeztem, hogy az Amerikának adott hitel beleszámít-e az államadósságba, mert ha állami pénzeket adtak kölcsön, vagyis befektették, akkor akár ezeket is beleszámolhatják és a kihelyezett pénzektől látszólag nő az államadósság.

2012. máj. 27. 16:21
 18/23 anonim ***** válasza:

"De hogy lehet, hogy mégis ilyen magas az életszínvonal Japánban?"


Az életszínvonal és az államadósság szintje között szinte semmi összefüggés nincs, leszámítva azt, hogy a legalacsonyabb életszínvonalú, legfejletlenebb országoknak általában nincs jelentős államadósságuk, mert nem hitelképesek.


"Azért kérdeztem, hogy az Amerikának adott hitel beleszámít-e az államadósságba"


Az amerikai államadósságba igen...


"ha állami pénzeket adtak kölcsön"


Már miért adtak volna kölcsön állami pénzeket???

2012. máj. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Akkor tehát a japán kölcsönt privát cégek/személyek adták Amerikának? De még akkor is jelentősen beleszámítanak az ekkora összegek a GNP/GDP-be, nem?


Van ahol a hiteleket konkrétan az életszínvonal növelésére vagy szinten tartására fordítják, sőt eleve ha a gazdaságba fektetik a hiteleket, már azzal nőnie kéne az életszínvonalnak, nem? Minél több a hitel, annál nagyobb az életszínvonal - minél nagyobb életszínvonal, annál jobban pörög a gazdaság - több pénz az államkasszában. Ha nem így működne, akkor mégis mi a szarnak vennének fel ekkora hiteleket a gazdag országok?

2012. máj. 27. 18:42
 20/23 anonim ***** válasza:
51%

"Akkor tehát a japán kölcsönt privát cégek/személyek adták Amerikának?"


Nyilván elsősorban bankok, mint ahogy az lenni szokott.


"Van ahol a hiteleket konkrétan az életszínvonal növelésére vagy szinten tartására fordítják"


Az adóforintok, dollárok és jenek sehol sincsenek felcímkézve, hogy ez a piros pénz itt most az életszínvonalra megy, ez a kék viszont az oktatásra. Bekerülnek az állami bevételek egy zsákba, amit államháztartásnak hívnak, és kikerülnek onnan, ezt meg állami kiadásoknak hívják. És a kiadások egy része hitelből megy. Azt mondani, hogy a hitel erre vagy arra megy, metaforikus állítás, ami azt fejezi ki, hogy hiánya van a költségvetésnek, és kisebb lenne a hiány, ha kisebb lenne a jóléti kiadás. De ugyanezt számos országnál mondjuk a katonai kiadásokra is nyugodtan lehetne mondani (pl. USA).


"sőt eleve ha a gazdaságba fektetik a hiteleket, már azzal nőnie kéne az életszínvonalnak, nem?"


Az életszínvonal nem nő egy beruházástól. A GDP nő. Az életszínvonal nem, csak akkor, ha annak a beruházásnak valami értelme is van. De ahol a kereslet nem nő, vagy inkább csökken, ott nem lesz beruházás. Vagy ha lesz beruházás, akkor annak exportra kell termelnie. Hogyan termeljen exportra egy ország, ahol az égben vannak a telekárak és magasak a bérek? Fogas kérdés. Hát pl. lehet gyengíteni a jent. És akkor mi lesz a 0,5 kamatú állampapírokkal meg a 0% kamatú bankbetétekkel? Ilyesmiken kell gondolkodnia a mai japán kormányoknak.


"Minél több a hitel, annál nagyobb az életszínvonal"


Nincs ilyen összefüggés.


"Ha nem így működne, akkor mégis mi a szarnak vennének fel ekkora hiteleket a gazdag országok?"


Teljesen változó, hogy melyik ország miért vesz fel hitelt. Erre értelmetlen lenne átfogó magyarázatot keresni. Teljesen más okból halmozott fel óriási adósságot mondjuk Zimbabwe, mint Japán.

2012. máj. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!