Pontosan mi az "Obamacare"?
Mondjuk nem nagyon folytam bele a dolgokba, de nekem az összeszedett információk alapján úgy tűnik, hogy kb. olyan rendszert jelent, mint ami az európai országok többségében működik.
Valami azonban nem stimmel, mert néhány cikk alján elolvastam a kommenteket, és olyan brutális fokú gyűlöletet tapasztaltam, amit az amerikaiak maximum Bin Laden felé mutattak eddig. Komolyan, már nem tudtam, hogy az embereket sajnáljam az Obamacare miatt, vagy szerencsétlen Obamát, hogy ennyire sokan utálják. Még a demokraták is ellenzik.
Most akkor tényleg, mi van abban az Obamacare-ben, hogy ennyire nem tetszik az amcsiknak?
A szegények szélesebb körü orvosi ellátásáról szól.
És mivel mindenki fizetgeti a sajátját, nem akarják a szegényekét is!
Ez micsoda például? Miért hiszik, hogy a hapsinak nem fogják kifizetni a műtétjét?
Ráadásul ez miért csökkentené a munkahelyek számát? És egyáltalán egy egészségügyi törvénynél miért a munkahelyek számával foglalkoznak?
De átéreztem, hiszen én próbáltam hozzá magyar feliratot csinálni, és kitenni a netre évekkel ezelőtt, csak végül túl lusta voltam.
Viszont a kérdés sokan félreértették. Engem most nem az elvek érdekelnek, ismerem az amerikaiakat. Inkább a gazdasági összefüggések, pl. milyen munkákat szüntetne meg az obamacare, miért halnának meg többen stb...
Ugyanis az obamacare MELLETTI érveket teljesen megértem(kis ember nem tudja fizetni a biztosítását etc...).
Viszont az ELLENI véleményeknél meg nincs semmilyen indoklás. Egyszerűen munkahelyek szűnnek meg, és pont, nem ragozzák tovább a kérdést. De azt, hogy milyen munkahelyek és miért arra nem tudták a választ sem az amcsi oldalakon, de úgy tűnik, hogy itt sem tudja senki.
Ugyanígy, az mondják, hogy többen halnak meg. Mivel tudják bizonyítani, hogy így lesz?
Az öregek azért félhetnek mert megemelik az állami egészségügyi támogatásra jogosultság határát. Eddig a 65 éven felüliek egészségügyi kiadásait az állam támogata, hogy milyen arányban azt nem tudom. Az is elképzelhető, hogy a támogatás arányát is megnyesik.
"Jelentős lépés volt 1965-ben, amikor Johnson elnök elfogadtatta a Medicare és Medicaid rendszert. A Medicare program 40 millió 65 éven felüli, gyerek és fogyatékos számára a szövetségi kormány által finanszírozott egészségbiztosítás. A Medicaid 20 millió szociálisan hátrányos helyzetű egészségbiztosítása, amelyet az államok és a szövetségi kormányzat fele-fele arányban finanszíroznak. Magánbiztosított 198 millió amerikai, ebből 159 millió biztosítását munkáltatójuk fizeti, ami csökkenti a biztosítók kockázat szerinti szelekciós lehetőségét. A lakosság 15%-a nem köt biztosítást (több mint 40 millió lakos), ők elsősorban a 65 év alatti, önálló jövedelemmel rendelkezők[19]. Az egészségügyre fordított kiadásoki 44%-át állami forrásból, 36%-ot a magánbiztosítók, a fennmaradó részt a betegek fizetik.
2008 végén viharos politikai csaták után az amerikai törvényhozás Barack Obama elnök kezdeményezésére új egészségbiztosítási törvénycsomagot fogadott el, mely szerint minden amerikai polgár vagy munkaadója köteles egészségbiztosítást kötni[20], a biztosítók kötelesek minden jelentkezőt fogadni, megemelik az egészségügyi adójóváírás arányát, a Medicaid-ellátásra jogosultság határát, különadókat vetnek ki a gyógyszeripari cégekre, egészségügyi készülékek gyártóira (és a szolárium-üzemeltetőkre), szigorítják az állami biztosítók által nyújtott szolgáltatások igénybevételét. A törvénycsomag több lépcsőben lép életbe, hatására a jelenlegi 85%-os biztosítási arány 98%-ra nő."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!