Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az unióban mi az IMF és...

Az unióban mi az IMF és milyen funkciót lát el?

Figyelt kérdés
2012. máj. 2. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmi, az IMF-nek nincs köze az EU-hoz. Az IMF egy független, világméretű szervezet, ami az országok közti benki ügyleteket bonyolítja. Mivel az EU nem ország, csak egy szövetség, így nincs köze hozzá.
2012. máj. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:
90%
Az IMF nemzetközi szervezet, washingtoni székhellyel. A tagok a gazdasági súlyuknak megfelelően hozzájárulást fizetnek, és szükség esetén kölcsönt vehetnek fel. Magyarország az IMF-nek 1982! óta tagja, sokkal régebben, mint az EU-nak.
2012. máj. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tévednek az előzők. Nagyon is van közük egymáshoz, mégpedig úgy, hogy szorosan együttműködnek. Az Orbán-kormány szeretné úgy láttatni a dolgokat, hogy a kettőnek semmi köze nincs egymáshoz, illetve az elején még meg is próbálták kijátszani a két szervezetet egymás ellen. Mikor Orbán először kipaterolta az IMF-et, azzal ment az EU-hoz, hogy ha az IMF nem is engedte a hiánynövelést, majd az EU megengedi. Barroso kiröhögte és elhajtotta Orbánt.


Be kell látni, hogy a civilizált nyugati világ és annak pénzügyi intézményei az alapkérdésekben egységesen lépnek fel. Az IMF hivatalos politikája is az, hogy egy EU tagállamnak csak akkor nyújt hitelt, ha ahhoz az EU előzetesen hozzájárult. De a hozzájárulás még nem garanciája, csak előfeltétele a hitel biztosításának.

2012. máj. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Az IMF a kölcsönt (nevezzük bárhogy is) ahhoz a feltételhez köti, hogy EU döntéshozóinak megfelelően ugráljon adott EU-s állam.

De az EU-nak nem része az IMF, mint ahogy az IMF-nek sem tagja az EU. Ezt próbáltam mondani az előbb is. Ezt szervezetileg el kell, hogy ismerd. A kérdezőnek pedig ez volt a kérdése. az, hogy együttműködnek, meg tudják, hogy az érdekeik, céljaik közösek, egy dolog. De szervezetileg egyik sem tartozik a másikhoz.

2012. máj. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az IMF az Eu parancsolója.
2012. máj. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzátennék, hogy az IMF mindig is az európaiak "intézménye" volt. Van egy ilyen hallgatólagos megállapodás, hogy a Világbank élére amerikai, az IMF élére pedig európai ember kerül. Az IMF előző vezérigazgatója DSK volt, most pedig Christine Lagarde (mind kettő francia). És az az igazság, hogy amikor Strauss-Kahn volt az igazgató, akkor elég sokat segített az EU-nak. Szóval még jó, hogy van kapcsolat az Unió és az IMF között, bár nem hivatalosan.
2012. máj. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4-es: Persze, azt tudom, hogy szervezetileg különállóak, ebben talán nem fogalmaztam pontosan.
2012. máj. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Andizsuzsi ***** válasza:

ma 13:33!


Egy szóval sem mondtam, hogy nincs közük egymáshoz, csak azt, hogy előbb voltunk IMF tagok, mint EU tagok.

2012. máj. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Több mint 30%-os szavazati résszel igencsak beleszólhat az Unió ha akar az IMF ügyeibe.


[link]

2012. máj. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!