Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szomáliánban sosem fog megoldó...

Szomáliánban sosem fog megoldódni az anarchia kérdése?

Figyelt kérdés

Úgy értem : mi lesz az országgal?


Gyakorlatilag nincs központi állam, egy központi irányítás van de csak a főváros egy kis részére terjed ki. Gyakorlatilag törzsek háborúznak egymással, az ország területén pedig 4 de facto független állam van, melyeknek szintén nincs semmi vezetése, és egy darab ország sem ismeri el egyet sem.

Ez a négy : Szomáliföld, Puntföld, Jubaföld, Azánia


Ez a jövőben is így fog menni, hogy Szomáliában anarchia lesz? Vagy hogyan? Ilyen helyzetet hogy lehet megoldani, vagy megoldódik magától?


(olyan válaszokat nem kérek hogy "majd az USA bevonul" stb...meg realitása sincs)


××××××××

Meg még 1 dolog : Ugye Etiópia szövetségi tartományokból áll, abból az egyik tartományt teljes egészében szomáliai lakosság lakja, és el akarják szakítani. De minek? Ha még Etiópia is "jobb" helyzetben van akkor minek akarnak a még rosszabb Szomáliához tartozni?



Amúgy Szomáliában ha 4 ilyen "föld" van, akkor nincs is egységes szomáli nép?? Vagy hogy van ez?


2012. márc. 4. 16:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Szomália lakossága az szomáli, vagy nincs olyan nép hogy szomáli hanem : juba, punt stb ??????
2012. márc. 4. 16:26
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

A hivatalos adatok szerint a lakosság többsége szomáli, kb 14% pedig más népcsoportokhoz tartozik. Hogy őszinte legyek, szerintem még ők se tudják miért harcolnak egymással, de elég sokat nyom a latba az Al-Shabaab milícia létezése, mely Szomálián belül egy nagy területet tart uralma alatt és "szent háborút" folytat a többi hitetlen ellen.


Hogy ez hogyan fog megoldódni? El se tudom képzelni. Ha a szomáliai kalózok nagyon fel fogják piszkálni valamelyik nagyhatalmat, talán lerohanja az országot, de az sem lesz túl hatásos megoldás. Egyébként így is már beavatkozott a szomáliai háborúba az USA, Etiópia és Kenya, de még így sem történt semmi pozitív változás.

2012. márc. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem előbb-utóbb ki fogják húzni a gyufát a szomszédaiknál.

A feleségem kenyai és gyakran (legalább évente kétszer) járok Kenyában, mikor meglátogatja a családját én is megyek vele.

A sógorom mesélte karácsonykor, mikor kint voltam, hogy a kórházban, ahol orvos, a szuahélit furcsán beszélő embereket vizsgált. Jobb módúak voltak (szegény kenyainak nincs pénze orvosra), de valami nem stimmelt velük.

Kiderült, hogy a szomáliai határról menekültek el.


Az apósomék régen gyakran kirándultak a szomáliai határ közelében, eltöltöttek ott pár napot minden évben, mert állítólag szép táj, de a polgárháború óta kerülik, mint a pestist. Azt mondták, ha fizetnének se mennének oda.


Nyomor van, polgárháború és anarchia, mellesleg a begőzölt agyú "szabadságharcosok" átmászkálnak a kenyai és etióp határon rabolni, gyilkolni. Na most egyszer szerintem valamelyik milicista banda túl messzire fog merészkedni. És ha a kenyaiaknak vagy az etiópoknak elegük lesz ebből, bemennek és rendet vágnak ott. Voltaképpen maroknyi iszlamista ámokfutásától szenved a szomáliai nép, meg már lassan a szomszédaik is-csak a két szomszéd (teljesen érthető módon), nem akar háborút, ameddig megteheti, az amerikaiaknak pedig semmi vonzó nincs ott, a szabadság hazája így nemigen törődik velük. Ha nem lát benne anyagi hasznot, akkor Obamát sem érdekli a "fekete testvérei" sorsa...

2012. márc. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

#3/3

Már kihúzták a gyufát. Jelenleg mind Etiópia, mind Kenya fegyveresen segíti a szomáliai kormányt (na jó Kenya tulajdonképpen Azániát).

2012. márc. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Segíteni éppen segítik, de én nyílt hadüzenetre, háborúra gondoltam, behívókkal, totális mozgósítással, klasszikus háborúra. Jelen pillanatban ettől félnek a kenyaiak. Pár napja beszélt a feleségem a bátyjával és kint azon izgulnak az emberek, hogy ne legyen totális háború, ne vigyen ki a posta behívókat. Egyelőre még hivatalosan nem beszélnek ilyesmiről, de pletykaként terjed a helyiek között. És félnek tőle. Remélem a Szomália-kérdés megoldódik, mert ez így mindenkinek csak rossz.
2012. márc. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Szomáliánban sosem fog megoldódni az anarchia kérdése?"


Szomáliában nincs anarchia.


"Gyakorlatilag nincs központi állam, egy központi irányítás van de csak a főváros egy kis részére terjed ki."


A központi lehet hogy igen, de van 3 egész jól működő állam és több rosszul működő az ország területén. Az ország területének nagy része rendezett és békés. A déli 1/3 részén vannak harcok.


"Amúgy Szomáliában ha 4 ilyen "föld" van, akkor nincs is egységes szomáli nép?"


Szerintem ne akarj európai fogalmakat rákalapálni az ottani viszonyokra.

2012. márc. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!