Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egy esetleges skót függetlensé...

Egy esetleges skót függetlenség következményeként, függetlenedhet Észek-írország?

Figyelt kérdés

2012. márc. 1. 09:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Akár, vagy egyesülhet Írországgal is. Amit eddig vérrel vassal koronával egyesítettek az most széthullófélben van. Mi lehet az oka a széjjelválásnak és épp most? EU -tagok lesznek gondolom automatikusan a skótok is. Tehát a védőernyő megmarad, ezért nem látnak további előnyöket Angliával való további 'államszövetségnek'.
2012. márc. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az angolok már elég keményen fenyegetőznek, hogy ez meg ez lesz, vagy éppen ez meg ez nem lesz, ha Skócia elszakad tőlük.


De ha összejön a skótoknak, akkor Észak-Írországtól is búcsút mondhatnak az angolok. Egyre kisebb lesz a birodalmuk. Anglia pedig egy kis ország lesz (bár most sem nagy).

2012. márc. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
9%
Mint angliai lakos mondom, hogy nevetséges ez a skót függetlenség. Salmond olyan blődségeket nyilatkozik össze-vissza, hogy hihetetlen. Csak a nacionalista hülyeségeket hozza fel érvként, semmi mást, hogy nekik ne dirigáljanak Westminsterből, merthát na. Érdemes elolvasni pár interjút vele a témában.
2012. márc. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

És szerinted a skótokat fel lehet tüzelni ilyen témában?

Valamikor 2014 körül lesz erről a népszavazás.

2012. márc. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

ma 12:06


Miért hülyeség?! Minden vágyam, hogy teljesüljön és végre a sors igazságot szolgáljon ennek a képmutató népségnek. Annyira álszent, amikor Nigel Farage brit eurószkeptikus MEP kiáll és olyan nyilatkozatokat ad, hogy az EU nemzetellenes, blabla... Akkor a UK miért szól bele a skótok, velsziek és észak-írek dolgaiba? Az nem nemzetellenes? A UK is egy nemzetek feletti "intézmény", tehát pont azt kritizálja az EU-ban, amit ők is csinálnak kicsiben. A belem kifordul ettől a bandától. Mindig ők hátráltatják az európai integrációt és még van pofájuk... Remélem sikerül a skótoknak függetlenedniük.

2012. márc. 2. 16:45
 6/11 anonim ***** válasza:
9%
Azért hülyeség, mert gyakorlatilag Skócia most is független, saját parlamentje van, saját jogrendszere, saját törvényhozása, és a nemzetiségüket sem korlátozza senki. Egyszerűen nem látok érvet, hogy miért lenne nekik jó függetlenként. Salmond még a királynőt is megtartaná államfőnek. Szerintem kizárt, hogy eredményes legyen ez a népszavazás rendes érvek nélkül, nem véletlen, hogy eltolták a ciklus végéig az időpontját.
2012. márc. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
9%
Egyébként a UK nem szól bele semmibe, a UK maga a 4 állam, nem egy ötödik tényező. Igaz, hogy Anglia a domináns, de itt is él 50 millió ember a 60-ból, nem beszélve a gazdasági szerepéről. Attól még ott vannak a parlamentben a wales-iek, a skótok és az írek, számarányuknak megfelelően képviselve. Nyelvükben sem korlátozza őket senki, Walesben bárhol és bármikor mehetsz ügyet intézni welsh nyelven, Skóciában is skótul. Szóval ez az egész függetlenség csak felesleges hangulatkeltés. Szerintem, és elég sokak szerint is.
2012. márc. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

ma 17:03


Nem értem. Biztos jobban tudod, lévén ott élsz, légy szíves magyarázd el, mert én úgy tudom, hogy az Egyesült Királyság az egy ország, alkotmányos monarchia. A királynő jogköre korlátozott... Anglia, Wales, Észak-Írország, Skócia csak egy-egy tartomány a monarchián belül. Gondoltam amúgy, hogy az angolok osztják az ukázt, mivel ők "hozták össze" ezt a nagyszerű "egyesült" monarchiát.


Amúgy szerintem vicces említeni a "kisebbségeik" nyelvhasználatát, amikor alig van olyan térség, ahol beszélnék, úgy elnyomták annó a nyelvüket.

2012. márc. 2. 17:49
 9/11 anonim ***** válasza:
14%
Nem tartományok, inkább tagállamok. Van saját parlamentjük és kormányuk, hozhatnak törvényeket, stb. Azt hiszem egyedül Észak-Írországnak nincs saját vezetése, de valamilyen parlamentszerűség ott is van. Szóval ezt a 4 tagállamot összefogja az Egyesült Királyság. A királynőnek semmilyen valódi hatalma nincs, csak a tradíció miatt van ott, ahol. Na most arról, hogy pontosan milyen jogkörökkel rendelkeznek a "tagállamok" kormányai és parlamentje, ne kérdezz mert fogalmam sincs, az biztos, hogy Skóciában külön jogrendszer van, és az oktatási rendszer is más.
2012. márc. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

ma 18:18


Ennyit kb. én is tudtam. Szóval, akkor a tagállamok jogilag nem szuverén országok, igaz? A UK számít országnak. Én így értettem a tartományokat. Amúgy meg sporteseményeken külön-külön vannak a tagállamok, nem?

2012. márc. 2. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!