Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A franciáktól miért nem...

A franciáktól miért nem hajtják be a bankok az államháztartás hiányt?

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Te kitől hajtanád be a pénzedet előbb?


Van két ember, 1.-nek kölcsönadtál 1 milliót, ennek az embernek viszont van egy vállalkozása, ami havonta mondjuk 300 ezer profitot produkál. (tehát stabil a pénzügyi helyzete, és valószínű, hogy vissza tudja fizetni neked)


A 2.-nak csak 100 ezret adtál, viszont ennek az embernek havi 70 ezer nettóból kell megélnie, minden pénze elmegy a számlákra, a kajára, ráadásul olyan munkahelye van, ahonnan bármikor kirúghatják. (vagyis "csődbe megy" az ember, könnyen előfordulhat, hogy sose látod a pénzed)



Szóval te kit csesztetnél gyakrabban, hogy mi van a pénzzel?

2012. febr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nehéz kérdés

hát nyilván nem szívóznék egy rossz helyzetben levő emberrel, tehát a 2-kal

egyébként szerintem a 2. állításod nem egészen fedi a valóságot, mert akinek 70ezres a nettója az nagyon eddig sem kapott hitelt

2012. febr. 5. 09:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem fedi, mert nem az összeg a lényeg, hanem hogy olyan ember (vagyis ország) kap hitelt, aki így is elég nagy bajban van, hiába kevesebb a hitel, még magát sem tudja normálisan rendbe tartani. Mo.-ra meg illik ez a jellemzés szerintem. Ezért jobban féltik a pénzüket, hogy sose kapják vissza, vagy csak töredékét.
2012. febr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"A franciáktól miért nem hajtják be a bankok az államháztartás hiányt?"


A bankoknak nem dolguk az államháztartási hiány behajtása. Ez a kormány feladata.

2012. febr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1- 2 köszi

3.

bocs a fogalmazási hibáért

2012. febr. 5. 11:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar a fogalmazási hiba, csak ilyen formában nem sok értelme van a kérdésnek :)
2012. febr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
de a bankokon keresztül történik a behajtás, ez szerintem az embereknek teljesen mindegy
2012. febr. 5. 16:29

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!