Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A románok hogy lettek románok?

A románok hogy lettek románok?

Figyelt kérdés
A középkorban mikor betelepültek havasalföldre és Moldovába akkor vlachoknak hívták őket később oláhoknak, de ha jól tudom angolul a Római birodalom-Roman empire és ebből lett Románia?
2012. jan. 23. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Ők a rómaiaktól származtatják magukat, de igazából nagyon sokuk Indiából jött.
2012. jan. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Indiából a romák (cigányok) jöttek.

Nem tudom hogy a románok honnan vették a saját nevüket (a Római Birodalomból biztos nem származhatnak hiszen Róma észak-keleti határvidéke a Dunántúl volt, annál tovább pl. Dákiába nem merészkedtek a barbárok miatt). Szerintem a románok a dákok (egy kelet-európai barbár nép) utódjai.

2012. jan. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt pontos választ fogsz kapni a kérdésedre.

2012. jan. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]


Bocsi elcsesztem a hivatkozást! Ez az.

2012. jan. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Inkább itt találtok infókat, de tényleg a rómaiaktól származtatják magukat:

[link]

2012. jan. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És hidd el sokkal több román származik Indiából mint Rómából. Nem hiszed? Nézz körül Bukarestben.
2012. jan. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A román nyelv a Római Birodalom balkáni provinciáiban beszélt vulgáris latin leszármazottja, innen a római, azaz román önelnevezésük.
2012. jan. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
37%
A XIX. századi vlach nacionalisták találták ki ezt a gyönyörű mesét az egyenes ágú római származásról, amit azóta is komolyan vesznek. Persze ezt azóta sem sikerült igazolniuk semmivel, ők maguk leginkább az albánokkal és örményekkel állnak rokonságban, a nyelvüknek pedig pont annyira van köze a latinhoz, mint a magyarnak a finnhez.
2012. jan. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Véletlenszerű egybeesés: a törökökkel érkezett cigányok magukat romá-nak (embernek) nevezik. Összekeveredtek Balkánról a folyamatosan felhúzódó a-románokkal, akik a túlnépesedés miatt szorultak ki Olaszországból. Akiknél dominált a latin, azok lettek az oláhok (főleg a mai Románia keleti területein, ezekre az orosz és a török is hatott).
2012. jan. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!