Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németország hogyhogy a "keleti...

Németország hogyhogy a "keleti trendet követi"?

Figyelt kérdés

A nagy nyugat-európai országok (pl. Franciaország, Olaszország, Egyesült Királyság, Spanyolország) népessége ugyan lassan, de biztosan nő. Franciaországban a 2000-es évek elején még 58 millióan éltek, most már pedig 63 millióan. Az Egyesült Királyságban is 58 millió volt akkor, most kb 62 millió. Olaszországban 57 millióan éltek akkortájt, most 60 millióan.

Németországban viszont erősen csökken a népesség. 2006-ban érte el a csúcsát, akkor 82,5 millióan éltek ott, de azóta folyamatosan csökken, és már csak kb 81 millióan élnek ott.

Mi lesz így Németország jövője? Hogyhogy nem a "nyugati trendek" szerint változik a népessége, azaz növekszik, bár nem olyan gyors ütemben?


2012. jan. 17. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Érdekes, ez a népesség számlálási növekedés, nem a bevándorlókról magasabb létszámáról szól?
2012. jan. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A németek fejlettebbek értelemben és gondolkodásban az átlag európainál, ezért átlátják, hogy a túlnépesedés egyenlő az önpusztítással.
2012. jan. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nos Németország lakosságcsökkenésének okairól semmit nem tudok, viszont a nyugati országok lakossága nem kizárólag a bevándorlók miatt növekszik folyamatosan! Nyugaton ugye a jólét még most, válságos időszakban is nyilvánvaló, az egészségügyi ellátás egyre jobb, a várható élettartam egyre magasabb, a csecsemőhalandóság elenyésző. Erre még rájön, hogy (én például Angliáról tudok nyilatkozni, mert itt élek) olyan segélyezési szabályok vannak, hogy gyakorlatilag megéri gyereket vállalni. Ennek következtében fel is nőtt egy olyan proligeneráció, akik maradéktalanul ki is használják ezt, nevezetesen 20 év alatt gyereket szülnek, önkormányzati lakásba költöznek, segélyeken élnek (és nem is rosszul).


Az tényleg rejtély, hogy a németeknél mi van, kiváncsi vagyok rá.

2012. jan. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, közrejátszik a bevándorlás is, de pl olvastam, hogy Franciaországban és az Egyesült Királyságban a legmagasabb a szülési kedv az EU-ban. Meg pl Olaszországba miért menne több bevándorló, mint Németországba?
2012. jan. 17. 19:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!