Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » "Íme a kommunisták győzelme a...

"Íme a kommunisták győzelme a kapitalisták felett, , Ez valóban így van?

Figyelt kérdés

Ezt a hangot álmomban hallottam.(ne röhögjetek ki,mert igaz)

Kína és É-Korea is kommunista.

Szinte Kínáé az egész világ.Emellett ott van Amerika mellett mint hitelező.

Milyen egy kommunista ország??

Milyen egy kommunista országban élő ember mindennapjai??

Vannak még kommunista országok??



2012. jan. 1. 10:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
63%
Azt kéne megérteni hogy a Marx által leírt szocializmust sem velósította meg egyetlen ország sem!És nem az eszmében van a hiba hanem az emberekben akik félreviszik a legszentebb legigazságosabb eszmét is!
2012. jan. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Na mostmár értem.Köszönöm mindenkinek.

De még lenne egy kérdésem...A rendszer váltás elött Magyaro.-on milyen rendszer volt?? S miért volt jobb??


Már sok embertől hallottam..bezzeg a rendszer váltás elött... Ténleg jobb volt??

2012. jan. 1. 20:08
 13/22 Antimod ***** válasza:
11%
A rendszerváltás előtt egy finanszírozhatatlan, de létbiztonságra építő rendszer volt. Volt ipari termelőmunka, így nem voltak munkanélküli tömegek, el lehetett helyezkedni, és az utolsó évtizedben már nem volt olyan szigorú elzártság, igaz, a problémák is jobban kiütköztek.
2012. jan. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
41%

'a kommunizmus a legigazságosabb ideológia! ez kedvez a legnagyobb tömegeknek. tisztességes munkát és megélhetést mindenkinek, ezt biztosítja a kommunizmus!'

Jó lenne 2-eském, ha erről a kommunizmus áldozatait is meg tudnád győzni. Azért ne legyetek már ennyire elvakultak, ha lehet.

2012. jan. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Antimod ***** válasza:
60%
Lehet, hogy ideológiai szinten igazságos, csak éppen megvalósíthatatlan. Az ember alaptermészete az, hogy nem osztja meg a vagyontárgyait.
2012. jan. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
11%

'Kommunista ország nem létezik. Viszont a másodikkal egyetértek, valóban a legigazságosabb és legemberibb társadalmat jelenti. Reméljük egyszer az egész világon bevezetik.'

Én meg nagyon remélem, hogy nem. Tudjátok, ez egy szépen hangzó eszme, de semmi más. MEGVALÓSÍTHATATLAN.

2012. jan. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Kína valóban hatalmas eredményeket ér el, de tévhit, hogy kommunista ország lenne. Kommunista címszó alatt durvább kapitalizmust valósít meg, mint mi nyugaton.


Csak egy példa: náluk az állam kiadásai a gdp%-a. nálunk 50%. kik is a kommunisták?

2012. jan. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
elírtam: tehát náluk a kiadások a gdp 20%-a
2012. jan. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Kína és É-Korea is kommunista."


Kína kapitalista, Észak-Koreában valami különös ázsiai despotizmus van.


"Szinte Kínáé az egész világ"


Ezt tényleg csak álmodhattad, mert a valósághoz semmi köze.


"Milyen egy kommunista ország?"


Nem volt ilyen és nem is lesz. A kommunizmusban eleve nincs "ország", mert megszűnik az állam. Ha megvalósulna a kommunizmus, akkor az az egész Földön valósulna meg, és nem lennének országok.

2012. jan. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

"Ezt tényleg csak álmodhattad, mert a

valósághoz semmi köze."


Igen álmodtam,de igaz a boltokbol 10 termékből 6 Kínai...

Minden 3-ik ember Kínai...


Elhiszem,hogy nem kommunista mostmár tisztában vagyok vele...de azért elég jól halad..

2012. jan. 2. 19:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!