Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Háború Távol-Keleten?

Háború Távol-Keleten?

Figyelt kérdés

Tegyük fel kitör egy háború USA és Kína között, amibe az összes Távol-Keleti állam beszáll. Kik hova állnak?

Nyílván Dél-Korea és Japán USA mellé, Észak-Korea és Burma pedig Kína mellé. Többiek? Taiwan,Fülöp-szigetek, Indonézia, Vietnám, Kambodzsa, Thaiföld, stb..?


2011. dec. 17. 12:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem senki se szállna be. Az is eléggé megbénítaná őket, ha csak az egyik országgal elvesztenék a kapcsolatot, nem is beszélve arról, hogy aktív frontszolgálat mennyire tenné tönkre ezeket az országokat.

De ha mindenképp be kellene állniuk, akkor egy Kína - Japán - É-Korea - Burma - Vietnam - Thaiföld szövetséget tudnák elképzelni.

2011. dec. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Nem fog kitörni semmiféle háború az USA és Kína között.
2011. dec. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Engem nem az érdekel, hogy kitör-e háború. Az érdekel, hogy milyen szövetségi tengelyek lennének.
2011. dec. 17. 15:41
 4/13 anonim ***** válasza:
Kína egyelőre biztosan nem fog hadba szállni USA ellen, főleg tengeren, mivel a kínai elnök is bejelentette, hogy a tengeri erőiket még korszerűsíteni kell, USA most még azért lenyomná Kínát, persze egy ilyen háborúba USA is belerokkanna... De az viszont elképzelhető, sőt, elég nagy a valószínűsége annak, hogy Kína és a Fülöp-szigetek, Indonézia között lesz háború, legalábbis a híradások erről számolnak be, hogy azon a környéken most nagyon nagy a feszültség...
2011. dec. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ja, most látom, hogy írtál közben... akkor írom: Kína - Vietnám - Észak-Korea - Mianmar és USA - Japán - Dél-Korea - Taiwan- Fülöp-szigetek - Indonézia. Thaiföld, Kambodzsa, és a többiek biztosan nem szállnának be ilyen háborúba.
2011. dec. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerény véleményem szerint nem áll egyik államnak sem(gondolok itt USA és Kína)érdekében, hogy egy háborút robbantson ki. Amennyiben, mégis a feltett kérdésre szeretnénk választ adni, talán valahogy így tudnánk a legjobb útra jutni:

Azok az államok állnának Kína mellé, ahova Kína nagyobb szabású befektetéseket telepített. Azok az államok, melyeknek fő export célpontja Amerika, egyértelmű, hogy ki mellé állnak.

2011. dec. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Természetesen irreális egy ilyen háború, de ha mégis lenne USA-Kína háború, nem szállna be senki az USA közvetlen szövetségesein (Japán, Korea) kívül.


Attól függ, hogy hova állnának, hogy ki az erősebb. Nyilván senki sem akar a vesztessel lenni, de ha kicsi az erőkülönbség, akkor a gyengébbet segíti, mert nem akarja a másikat hegemón helyzetbe segíteni. Tehát a kérdés az, hogy a háború kitörésekor mennyire erős az USA és Kína. Ha holnap törne ki a háború, az USA egy hét alatt le tudná nyomni Kínát. Ezért Thaiföld, Burma stb. jelezné, hogy az amcsikkal van és jelképes erőkkel segítenék. Esetleg Észak-Korea bepánikolna és "megelőző" csapásokat mérne Japánra. Japán és D-Korea az USA szövetségesei, Vietnam pedig rosszban van Kínával. Vietnam esetleg kihasználná az alkalmat és elcsaklizna némi határmenti területet.

2011. dec. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az USA-nak már most is gondot okozna Kína legyőzése. Irakot és Afganisztánt sem egy hét alatt nyomták le, pedig azok jóval kisebbek és fejletlenebbek voltak mind terület, mind népesség, mind gazdaságilag és iparilag.

Kínát még soha egyetlen állam sem gyűrte le. Igen megverték csatában, igen, rákényszerítettek kényszerszerződéseket, de teljesen legyőzni nem lehet egy ekkora országot. Egy irakihoz hasonló megszállás a Föld legnépesebb és 3. legnagyobb területű országa ellen eleve kudarcra van ítélve, még akkor is, ha az USA próbálkozik vele. Úgyhogy nem lesz háború :)

Hogy mégis ki melyik oldalra állna? Vietnám valószínűleg Kína mellé (az amcsikkal meg a nyugatiakkal már volt egy-két kellemetlen találkozásuk az elmúlt két évszázadban), Indonézia, Tajvan és Ausztrália az USA mellé. A többiek? Jó kérdés. Valószínűleg nem maradna Keleten a konfliktus (Indiának is vannak vitás területei Kínával, de akkor már Pakisztán sem fog békében csücsülni a fenekén, és máris az arab világban van a háború, egy köpésre Európától. Jobb az ilyenekbe nem belegondolni...

2011. dec. 22. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jah, főleg, hogy az érintett országok közül többnek atomfegyverei is vannak...
2011. dec. 22. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyiknek sem érdeke kirobbantani háborút a másik ellen, nem is lenne tényleges nyertese egy ilyen háborúnak. Elég bajuk van a Közel-Kelettel és Oroszországgal így is.
2012. jan. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!