Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-ban egynemű házasságal...

Az USA-ban egynemű házasságal is lehet kérvényezni az állampolgárságot?

Figyelt kérdés
Tehát ugye ha valaki beházasodik kérheti a házassági vízumot, illetve előbb utóbb (könyebben) megkapja az állampolgárságot. Na de ez az egynemű házasságoknál is így van? Mert ugye az nem minden államban legalális.
2011. dec. 16. 22:40
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
(Btw.: írtam tegnap a nagykövetségnek az info-emailjükre, még nem válaszoltak.)
2012. febr. 19. 16:04
 12/17 anonim válasza:
Ahol a házasságod hivatalos,ott megkapod a zöldkártyát,mivel itt a házassággal autómatikusan jár pár év alatt.Nincs kikötés heteró....
2012. febr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Értem. Nekem az a probléma az egésszel, hogy engem Florida érdekel, de ott még a más államokban kötött házasságot se fogadják el... akkor nem tudom hogy működik ez-e.. :S
2012. febr. 20. 20:18
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, válaszoltak a nagykövetségről, és nem lehet. "A házasságot csak abban az esetben ismeri el a törvény, ha a házastársak ellenkező neműek és ilyen esetben lehet benyújtani bevándorlási kérelmet." .... kár... nagyon kár.
2012. febr. 21. 18:36
 15/17 A kérdező kommentje:
Házasságot ugyan úgy sok állam elismeri, az USA-n belül, de nem fogadja el mint bevándorlási indokot.
2012. febr. 21. 20:14
 16/17 A kérdező kommentje:
*Csak nem fogadja el mint bevándorlási indok.
2012. febr. 21. 20:15
 17/17 anonim válasza:

De bizony LEHET kérvényezni az állampolgárságot!


Idén pedig meghalt a Defense of Marriage Act + az Obama kormány folyamatosan rajta van, hogy könnyebbé tegyék az egynemű házasságban élők bevándorlását tehát hurrá.


Érdemes elolvasni, gyakran ismételt kérdések + érdemes utána olvasni, hogy mi van most hogy végre eltörölték az azt a horribilis DOMA-T.

[link]


:)

2013. nov. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!