Magyarország és Ausztria egyesülését megtiltották?
"Itt Magyarországon nincs szükség rád."
Bizony, akinek esze van, elhúz innen. Ez az ország sohasem vitte semmire, most sem fogja. Birka népnek szamarak a vezetői :(
Orbánisztánnak pont olyan agymosottakra van szüksége, mint te. Pár év és legelni fogtok idehaza. Meg csápolni a Nagy Vezérnek.
12:37
"Ez az ország sohasem vitte semmire"
Ha nem vitted sohas semmire, az nem az ország hibája. Mikor emigrálsz, birka?
"Ez az ország sohasem vitte semmire"
Bár jó régen volt, a 14, 15 században azért annyira rosszul nem ment....vagy esetleg egy közelibb.. .1848, amit csak orosz segítséggel győztek le az osztrákok..
22:29
Tudod ma "piacgazdaság" van.
Ennek az egyik sarokköve, hogy a versenyképes munkaerő oda vándorol, ahol versenyképes a bér.
Versenyezzenek a vállalkozók az osztrák fizetésekkel, akkor majd hazajönnek az ott dolgozók.
Nem mindenkinek az az álma, hogy Magyarországban legyen rabszolga.
Igen megtiltották. Ahogy már más is írta a trianoni szerződésben vállalnia kellett az országnak, hogy semmilyen tekintetben nem mond le a szuverenitásáról. Erre a győztes hatalmak részéről azért volt szükség, mivel 1920 után Magyarország az életképtelenség határára sodródott és nyilvánvaló megoldásnak kínálkozott egy konföderációs megoldás (például Horthy és Bethlen még egy román-magyar perszonálunió létrehozására is kísérletet tett...).
Az OMM felélesztését azonban mindenképp meg akarták akadályozni, hiszen úgy fenn állt volna a "veszély", hogy ismét létrejön egy olyan állam a térségben, ami képes a saját érdekeit érvényesíteni és nagyhatalmi politikát folytatni, míg a sok kis nyomorék egymásra ugató nemzetállamocska tökéletes terep volt mindig is (épp úgy mint ma) az aktuális nagyhatalomnak, hogy az oszd meg és uralkodj elv segítségével a saját befolyási övezetévé tegye az egész térséget.
Ezért figyeltek kínosan arra, hogy a Habsburgok óvatos és kevésbé óvatos próbálkozásait már csírájukban elfojtsák. Mert a közhiedelemmel ellentétben a dinasztiának rendkívül jelentős támogatottsága volt a két világháború között - és nem csak Ausztriában illetve Magyarországon, hanem az utódállamok többségében is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!