Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lengyelországban van még...

Lengyelországban van még bárói cím?

Figyelt kérdés
Anyai ágon a család bizonyíthatóan bárói család, így felvehetném a bárói címet Lengyelországban? Van róla egy papír, elég régi már, csak az a kérdés, hogy fletudom-e venni a címet, ill. mi szükséges hozzá, vagy hogy él még-e ez a törvény, hogy van báróság, grófság?
2011. szept. 29. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Lengyelországba, Magyarországba, Romániába eltörölték a nemesi rangokat. Nem lehet viselni a gróf, herceg, báró, stb. igazságtalanul megkülönböztető rangokat.

Az igaz sajnos, hogy még néhány magyar nagykutya, azzal hivalkodik, hogy nemesi származékok.

Az ember alapvetően egyenlő. Normálisan egyenjogúság kéne legye.

2011. szept. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Mi értelme lenne,ha bárói címed lenne? Attól nem lennél különb ember,legfeljebb kinevetnének a sznobságod miatt.

Sőt, a háború előtt sem szerették,tisztelték a bárókat,grófokat.

2011. szept. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy hivatalosan használhatod, Mo-n legalábbis csak max névkártyákon.


Szerintem amúgy nem sznob, ha érdekel a múltad, sőt, ha kicsit büszke is vagy rá...

2011. szept. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok báró lenni, csak hogy felvehetem-e ezt a címet, vagy ráirathatom-e a személyire mondjuk. A cím nem érdekel, a név érdekel egyedül. Lehet használni szerintetek?
2011. szept. 30. 16:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Nemesi címet csak királyságokban használnak.
2011. szept. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A nemesi cím az esetek döntő többségében nem öröklődik nőágon, úgyhogy függetlenül attól, hogy mi az aktuális szabályozás e tekintetben Lengyelországban, nem tudnád felvenni.

Amúgy nem tudom biztosan, de én is úgy gondolom, hogy Magyarországhoz hasonlóan ott is be van tiltva a nemesi címek/rangok/előnevek használata (tehát nem írathatod, írhatod rá hivatalos dokumentumra).

Az első két hozzászólásra reagálva azért megjegyezném, hogy ez a tiltás - minden egyenjogúságosdi duma ellenére - nevetséges. Hiszen pusztán az, hogy odailleszt valaki két betűt a vezetékneve elé még nem jelenti automatikusan azt, hogy bármiféle tényleges többletjoggal is rendelkezne (pl. a 20. század első felében még vígan létező magyar nemesség jogilag már szinte semmiben nem állt fölötte a köznépnek). Ha pedig nekem, mint egy minimum 12 generációs parasztcsalád leszármazottjának van jogom ahhoz, hogy pontosan ugyanazt a nevet viseljem, mint a nagyapám és az ő nagyapja, akkor egy Esterházynak, egy Apponyinak vagy egy Nádasdynak miért nincs joga ugyanehhez?

A 16:44-es hsz állítása pedig konkrétan nem igaz. Egyrészt a nemesség és a királyság intézménye egyáltalán függ össze egymással, másrészt a történelemben számos köztársaságban volt - és hogy egy jelenlegi példát is hozzak, San Marinoban még ma is létezik - nemesség.

2011. okt. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

„Az igaz sajnos, hogy még néhány magyar nagykutya, azzal hivalkodik, hogy nemesi származékok.”


Ki?

2011. okt. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Gyurcsány

Habsburg család

Eszterházi


a wikin mindegyiknél ott van, hogy kisnemes, nemes,gróf, herceg, stb.

2011. okt. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gyurcsányról ilyet nem találtam.


A Habsburgok státusza meg szerintem vitathatatlan.

2011. okt. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 mustafa33 ***** válasza:
Leány ágon csak fiúsítás által volt örökölhető a nemesi cím, uralkodói engedélyel, ha a név kihalt volna. A lengyel és a magyar nemesi renszer hasonló volt. Szabad nemesek voltak, a nyugati frank hagyományú birodalmi nemesség más volt, hűbérességen alapult, a címet csak egy utód örökölte, így van ez a brit királyságban is. Ausztriában büntetik is a címek használatát, úgy tudom Lengyelországban és MO-n eltörölték, nem érvényesek, de privát használatban nem büntetendő. Létezik nemesi családok szövetsége (nem ez a neve) oda jelentkezhetsz ha tudod bizonyítani a származást (a gugliban megtalálod).
2011. okt. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!