Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a vélyeményük a magyarorosz...

Mi a vélyeményük a magyaroroszági magyarokank a szlovákiai magyarokról?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 10. 21:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%
Lesújtó ...
2009. ápr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs rossz,vagy lesujtó véleményem róluk.Ugyanolyan magyarnak tartom őket,mint a magyarországon élő magyarokat.

(A többi magyarországon élő magyar véleményét nem ismerem.)

2009. ápr. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

Én sajnálom őket mert a szlovákok nagyon rasszisták és kiközösítik az ottani magyarokat. :(


KITARTÁS

2009. ápr. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
93%
A gyerekem apja szlovákiai magyar. Kicsit sérelmezem tőle, hogy védi a szlovákokat, holott nekem az lenne természetes, ha ő sem szeretné őket, ahogy viszont utálják a magyarokat...Nekem amúgy "Fölvidék mániám" van, az első nagy szerelmem is "túloldali" magyar volt.Azt hiszem büszkébbek a magyarságukra, mint mi csonka M.o.-iak.
2009. ápr. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nos, higgyétek el, mi nem utáljuk a szlovákokat! nagyonis jól megvagyunk egymással. Persze, ez nem egész Szlovákiára érvényes, de a magyarlakta teruletek tobbségére igaz. Az amit ti hallotok, az a politikusok szájábol jon ki, a média felfujja, és ugy tunik, mintha kutya-macska viszonyban lennénk, pedig nem így van. Szlovákok, magyarok kozott ugyanugy vannak jok és rosszak: nem a nyelv teszi, hanem a nevelés.
2009. ápr. 11. 21:07
 6/16 A kérdező kommentje:

1. válaszolo: miért lesujto????

2. válaszolo: koszi, ez jol esett.

2009. ápr. 11. 21:09
 7/16 anonim ***** válasza:
Én úgy vélem, bizonyára összetartóbbak, mint idehaza... Bár nincs etéren tapasztalatom.
2009. ápr. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ez egy nagyon jó meglátás: bár nem tudom, így van-e, de a kérdést úgy kellett volna feltennem, mi a különbség a két magyar között.

Esetleg várok erre véleményeket.

PS: Szerintem nem vagyunk sokkal összetartóbbak. Személy szerint egyetlen dolog van, amit sajnálok, és az a kultúra: ti ha ünnepeltek, akkor az tényleg ünnep, akkor úgy tünik nagyon összetartók vagytok, olyankor vagyok a legbüszkébb a magyarságomra. nálunk sajnos ilyen nincs: nincs március 15, nincs augusztus 20. Ez az egyetlen dolog, am hiányzik.

2009. ápr. 12. 21:42
 9/16 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Nem tudom pontosan melyik részen élsz. Mi Komáromból járunk a sajnos átszakadt "eredeti" Komáromba március 15-ei ünnepségekre, mert az Magyar részen igencsak hanyag és ünnepietlen a megemlékezés. Az ott élő magyaroknak úgy érzem ez presztizs. Jobb a műsor nagy a tömeg stb.

2009. ápr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele, mint a 2.
2009. ápr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!