Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok egy esetleges...

Mit gondoltok egy esetleges jövőbeli Európai Egyesült Államokról?

Figyelt kérdés
szerintem jó lenne, csak így lehetne felvenni a versenyt az USA-val, Kínával, valamint a feltörekvő Brazíliával, Indiával
2011. jún. 3. 05:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
13%

11:37

Miért a francia forradalom előtt a skótok írek pl angolna vallották magukat? Nem őrizték a nemzeti hagyományaikat? A németek se vallották magukat "franciának" a büdös életbe se. Tehát ennyit az eu-ról. Lássuk be: Értelmetlen torszülemény. Az európai nemzetek között semmi kohézió nincs ezt viharos történelmük is igazolja.

2011. jún. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
70%

Kedves euroszkeptikusok - hát felesleges (sajnos) temeti az EU-t.


jövőbeli Európai Egyesült Államok = EU és már jelenlegi is

2011. jún. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
66%

A válasz írója 57%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:45


Nem. Például a Magyar Királyságot több nemzet alkotta, a Francia Királyságban is igen jól megvoltak a bretagnok, pickardok, stb... És még ezer ilyen példát lehetne mondani. Az brit monarchia is egész jól megvolt. Eltekintve az írektől. Azt sohasem állította senki, hogy egy EEÁ-ban bárki is vallja magát németnek, franciának. Nem vallja magát európainak, ha európának kívül van. EU-n belül meg mehet a magyar, skót, stb... Ahogy az USA-ban is. Ott gondolod, hogy olyan egységes a kultúra? Teljesen más a déli és az északi mentalitás és szokások és még azokon belül is vannak eltérések. Amúgy meg Európán belül már nem sok maradt a kultúrális sokszínűségből a globalizációnak és a több évszázados együttélésnek köszönhetően. Egy csomó magyar szokás a szlávoktól, germánoktól ered. Itt mindenki hatott mindenkire. Főleg most a 21. században már annyira nem is számítanak a régi ún. népi hagyományok, a legtöbb ember modern módon, nagyjából ugyanúgy él egész Európa területén.

2011. jún. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

"Nem vallja magát európainak, ha európának kívül van. EU-n belül meg mehet a magyar, skót, stb... Ahogy az USA-ban is."


Na látod itt a lényeg. Egy amerikai elsősorban amerikai és csak másodsorban vmelyik állambeli.

Egy német az meg elsősorban német és csak másodsorban európai. Az már más kérdés, hogy pl egy bajor az nem fogja azt mondani külföldön hogy bajor hanem németnek vallja magát. Tehát országon belül működik ez a kohézió.

De a franciákkal spanyolokkal való közösködés az már nem megy. Ugyanúgy igaz ez Angliára is: Azok meg a németeket és a franciákat is lenézik.

2011. jún. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
30%
Ez az egyik olyan ötlet amitől idegbajt tudok kapni főként a magyar kultúra ellenségeinek lenne ez jó és én nem vagyok hajlandó egy olyan országban élni ahol egy román, szerb, magyar egyenlő jogokat kap. A Magyar Birodalmat Boszniától a Regátig kell kiterjeszteni hogy versenyképes legyen a világban az is igaz hogy ez még messze van. Mert ha 10-15 éven belül nem kerül hatalomra egy nacionalista-irredenta párt akkor Magyarország a vesztébe rohan.
2011. jún. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
33%

"De a franciákkal spanyolokkal való közösködés az már nem megy. Ugyanúgy igaz ez Angliára is: Azok meg a németeket és a franciákat is lenézik."

Én ilyet még nem tapasztaltam. Ez kb. a nacionlisták nézete, meglehet. Amúgy meg már nyugaton nem igazán számít melyik európai nép honnan jött, milyen gyökerei vannak, ezekből már kinőttek és a többség igenis jól megvan a másik néppel. Amúgy meg igazad van, hogy "csak" országhatáron belül lennének németek, angolok, stb... És akkor mi van? Az azon belüli határok nem változnának, akkor meg mit számít? A "kultúrák" még megmaradnának, ahogy az USA-ban is a texasiaknál és tudod egy texasi vagy déli igenis sértésnek veszi, ha egy helyen említik az északi jenkikkel. Ettől még kiféle amerikai.

2011. jún. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
29%

A válasz írója 52%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:54


Kikérem magamnak, hogy a magyar nép ellenségének nevezzél! A tervedhez, ötledehez meg sok siker kívánok. Ha összejönne, akkor azzal egész Európát egyesíteni lehetne a magyar nyelv alatt. Kár, hogy csak egy álom...

2011. jún. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
65%

"Amúgy meg már nyugaton nem igazán számít melyik európai nép honnan jött, milyen gyökerei vannak, ezekből már kinőttek és a többség igenis jól megvan a másik néppel"


Én meg ezt nem tudom honnan veszed. Csak nem a kozmopolita sajtóból médiából? Mert az csak egy vetített kép. Ha kinn jársz mondjuk németeknél megfigyelheted h a franciákra ugyanolyan ferde szemmel néznek mint a magyarokra. Külföldi külföldi. Sztem texasban nem tapasztalhatod, hogy furcsán néznek rád csak azért mert new yorki vagy (bár ez csak feltételezés) de tudtommal az US elég hazafias nacionalista így egyben és államplgárai büszkék arra, hogy Amerikaiak.

Ellenben egy német az nem arra büszke hogy európai, max arra hogy Német.

2011. jún. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
58%

"Országokat, királyságokat, birodalmakat több különböző nép alkotott."


És mind összeomlott, vagy belháború tört ki...

2011. jún. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
33%

A válasz írója 57%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:14


"Én meg ezt nem tudom honnan veszed. Csak nem a kozmopolita sajtóból médiából? Mert az csak egy vetített kép."

Onnan, hogy sok helyen jártam kint és ezt tapasztaltam, persze van példa az ellenkezőjére, de azt csak szélsőjobboldaliak részéről tapasztaltam.


"Ha kinn jársz mondjuk németeknél megfigyelheted h a franciákra ugyanolyan ferde szemmel néznek mint a magyarokra."

Mondom azok mondják ezt, akik Magyarországon a "Nagy Magyarországot!" skandálják.


"Sztem texasban nem tapasztalhatod, hogy furcsán néznek rád csak azért mert new yorki vagy (bár ez csak feltételezés) de tudtommal az US elég hazafias nacionalista így egyben és államplgárai büszkék arra, hogy Amerikaiak."

Tényleg nem. Annyira nem, hogy ott virul a legjobban a republikánus párt és annyira nem, hogy a mai napig rühellik a jenkiket. Annyira, hogy mai napig függetlenségi háborúnak tartják az észak elleni háborút, amit az északiak polgárháborúnak propagálnak. Kb. ennyire. Persze ott is van ellenpélda.


"Ellenben egy német az nem arra büszke hogy európai, max arra hogy Német."

Ez biztos. De az idők változnak és ahol nincs összefogás (európai szinten) ott a kívülállók felosztják, gyarmatosítják a kontinenst.

2011. jún. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!