Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Obama miért foglalt állást...

Obama miért foglalt állást Izraellel szemben?

Figyelt kérdés

Azt mondta, hogy Izraelnek fel kell adnia az 1967-es háborúban megszerzett arab területeket, és azokat át kell adnia a palesztin államnak. Eddig ilyen nem volt, az USA fontos kérdésekben mindig Izraelt támogatta. Izraelben óriási felháborodás van. Mi van a háttérben?


[link]


2011. máj. 21. 09:38
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Most olvastam Aczél Endre véleményét a Népszabadságban. Szerinte csak porhintésről van szó. Bemásolom a végét:


Aki azt hitte, hogy Obama frontot nyit Izrael ellenében, az bolond. Jövőre Amerikában elnökválasztás lesz, és az izraeli lobbi a kongresszusban is, azon kívül is nagyon erős. Az elnök nem véletlenül emlegetett a beszédében „zsidó államot”. A Netanjahu-kormány azt követeli a palesztinoktól, hogy Izraelt mint „ a zsidó nép nemzeti államát” ismerjék el. Miközben Izrael állampolgárainak ötöde arab!


Akkor lehet, hogy én is bolond voltam, mert azt hittem, változott valami...


[link]

2011. máj. 21. 12:54
 12/14 anonim ***** válasza:
me nácci :))))
2011. máj. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nektek az se jó, ha támogatja Izraelt, az se ha állást foglal vele szemben... örülhet, hogy nem a magyarok választják.

Apropó újraválasztás... Írta valaki, hogy nem fogják. Hát nem tudom, milyen az amerikaiak és ennek a válaszolónak a memóriájuk, de én még emlékszek, hogy megölette Osamát vagy 3 hete, előtte 8 évig Bush meg szotyizott (ugye 2001 környékén lett volna aktuális) és persze megtámadta Irakot, amit nem vagyok biztos, hogy az amerikaik értenek, támogatnak.

2011. máj. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mert érdeke fűződött hozzá.
2011. máj. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!