Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kötött valaki házasságot...

Kötött valaki házasságot Németországban?

Figyelt kérdés
Én is Németországban szeretnék házasodni.Tehát ha jól vettem ki abból amit írtatok a következőket kell beszereznem:Szül.Anyakönyvi kiv.,családi állapotra von.Ig. Olyan kérdésem lenne, hogy a szül. Anyakönyvi kiv. Is hitelesíttetni kell apostille-al plusz mind a kettőt le kell fordíttatni német nyelvre?És ezt csak otthon tudom intézni vagy a Konzulátuson is?
2009. márc. 13. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Konzulátus nem foglalkozik ezzel. A barátodnak el kell mennie a konzulátusra és nyilatkozni kell hogy önszántából vesz el feleségül. Ezután kaptok egy engedélyt. Minden papírt szükséges németre hivatalos fordítóvl le fordíttatni, és ha nem beszélsz elég jól németül akkor az esküvöre hivatalos tolmácsot is kell fogadni. Aztán ha meg van á házasági papír érvényesítettni kell otthon szóval vissza kell fordíttatni magyarra és otthon bejelenteni.
2009. márc. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Egy Euroópai Uniós program keretében megyek ki egy évre Berlinbe, nyelvet tanulni és önkéntesként dolgozni. Az egy év letelte után viszont kint szeretnék maradni dolgozni. Kb mennyit kereshet egy bevándorló középfokú nyelvtudással és milyen munkát kaphat?
2010. febr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!