Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem inkább a muzulmán országok...

Nem inkább a muzulmán országokkal kellene barátkoznunk a romlott Nyugat helyett?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 13:48
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
80%

A Nyugathoz kötnek az érdekeink, a kultúránk, a gazdasági kapcsolataink, nem a muzulmán világhoz. Mire mennénk az iszlám világgal való egyoldalú barátkozással?


És ők mit érnének Magyarországgal? :)

2011. máj. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
4%
A nyugat egy rakás lósz@r remélem már nemhúzza sokáig
2011. máj. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó, tudod mi lenne a gáz akkor, ha a Nyugat összeomlik? Az, hogy Magyarország is menne vele együtt a süllyesztőbe, mivel kulturálisan és gazdaságilag több, mint ezer éve oda tartozik. Tudod, ez a nyugatmajmolás akkor kezdődött, amikor valami István nevű gyerek jó rég felvette azt a gonosz nyugati kereszténységet.
2011. máj. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
70%

33%-os:


A muzulmánok között sokkal nagyobb az olyan emberek száma, akik:

- Túl komolyan vesznek egy régi könyvet

- Ha valaki mást mond, mint az ő álláspontjuk, akkor oda se hederintenek, bezzeg ha az ő álláspontjukat nem fogadják el, akkor... (pl. evolúció-kreacionizmus)

- A saria jó régen elavult. Pl. a keresztények java része már túltette magát a házasság előtti szexen, egy csomó máskik vallás is, de a muszlim világban a mai napig rettegnek azok a lányok, akik nem a házasság lottót (azaz házasodjunk, amint tudunk, mert isten nem szereti a paráznaságot) követik.

- A keresztény országokban (kivéve amerika) jóval népszerűbb az állam és az egyház szeparációja, mint muszliméknál.

- Az is elgondolkodtató, hogy sokkal többet robbangatnak, mint a keresztények.


Szerintem nem az a szabadság, hogy szó szerint értelmezek egy könyvet és mindenféle igazítás nélkül elfogadják. Nem a vallással van bajom, hanem a vak hittel. Az egyik ismerősöm ilyen new age-es vak hitű és szinte mindent elhisz. Sajnos elhitte az összeesküvés-elméletek rasszista fajtáit is. A nyáron megpróbálom bevezetni a szepticizmusba, hátha sikerül kimentenem a vak hit mocsarából.


Megnéztem és nem romlottabb a nyugat. Erkölcsileg sokkal jobb. A médiából meg nem azt kell nézni, amit legelőször a pofánkba tolnak. Én így tettem régen, de rájöttem, hogy hülyeség és csak a nem létező cionista propagandával idegesítettem magam. Annyi a hátránya, hogy nem tudok a tévé elé ülni és a semmit bámulni, meg hamar túllépem a mobilnet 3 gigás korlátját.


És kedves muszlim, mi a véleményed Japánról? Ott sok az ateista. De a médiájuk is erkölcstelen, pl. a hentai, a moé-hárem-loli animék, a lolicon (ami miatt gyerekmolesztálásból japán hátul kullog), az gyilkolós-erőszakos mecha animék (ami közül a Neon Genesis Evangeliont egyesek istenkáromlónak neveznek).


LACi

2011. máj. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
0%

Megint össze vissza beszélsz.


Mindig is mondtam: "Akik nincsenek megelégedve az Iszlámmal, az alábbi dolgok valamelyikéhez köze van:

Uzsorakamat

Hitgyülekezet

Buznyákok

Életükben kudarcot vallott ateisták, akiknek csak a szexen jár az eszük, mert sikertelenek."

2011. máj. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
70%

"Életükben kudarcot vallott ateisták, akiknek csak a szexen jár az eszük, mert sikertelenek."


A többi is eléggé baromság, amit írsz, de ezt kiemeltem.


Ahhoz képest én sokat értem el és nem jár folyton a szexen az eszem. Anyagi támogatáson kívül alig kaptam mást a szüleimtől. A családomban sok a konfliktus. Egy időben meg lövészárok ateistának éreztem magam, mikor alig voltak barátaim középsuliban. És nem is kicsit bántalmaztak magukat istenfélőnek nevező emberek (nem az ateizmusom miatt, de azért is kaptam egyszer a fejemhez egy "hogy lehet hit nélkül élni?" és egy "rohadt senkiházi hitetlen" mondatot). De mégis én voltam az egyetlen, akinek sikerült továbbtanulnia felsőoktatásba. Én akkor is gitároztam, mikor a többiek leugattak, mert nem tudtam akkoriban gyorsan játszani (mostanság már egész jól meg). Mondjuk nem én vagyok a fősuliban a legjobb tanuló, de ahhoz képest jól megy. Vannak problémáim az életben, de szerintem nem attól fog megoldódni, ha napi ötször mekka felé imádkozom, letagadom az evolúciót, egy képzeletbeli baráthoz imádkozom. Egyedül egy barátnő hiányzik az életemből, de szerintem nem attól lesz majd meg, hogy szupernaturális dolgokban reménykedek.


Úgy veszem észre, veled nem érdemes vitázni, mert egyszerűen figyelmen kívül veszed a másikat. Teljesen.


És nem az uzsorakamat miatt (ez egy burkolt zsidózás akart lenni?) meg a melegek jogaiért küzdünk ellenetek, hanem mert nem akarunk Sariát alkotmánynak. Mert nem kitekert közgazdaságot akarunk. Mert szeretnénk kritizálni a vallást (amit néhány hívő ember is megtesz, elsősorban a vak hit miatt). Mert pont ugyanazokat a jogokat akarjuk férfinak és nőnek egyaránt (amibe az anatómia beleszól). Mert nem akarunk ide olyan vallást ahol kivégeznek, ha megtérsz. Mert modern emberi jogokat akarunk, nem egy ezeréves könyv halandzsázását. Folytathatnám napestig is, de te úgyis figyelmen kívül veszed.

2011. máj. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
0%

"mert nem akarunk Sariát alkotmánynak"


De akkor meg mit panaszkodsz! Senki nem akar Sariat alkotmánynak. Majd ha a többség akar Sariát alkotmánynak, akkor lesz Saria. Akkor majd panaszkodhatsz, vagy megszokod! Addig nincs miért "aggódnod"!

2011. máj. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
90%

Mindig is mondtam: "Akik nincsenek megelégedve az Iszlámmal, az alábbi dolgok valamelyikéhez köze van:

Uzsorakamat

Hitgyülekezet

Buznyákok

Életükben kudarcot vallott ateisták, akiknek csak a szexen jár az eszük, mert sikertelenek."

----------------------------------

Nekem nem magával az iszlámmal van bajom, hanem azzal, hogy milliónyi ember vakon követ bármilyen vallást az egész életét ennek alárendelve.

Abban egyetértünk, hogy az iszlám hitelezés igazságosabb, nem véletlenül egyre népszerűbbek az iszlám bankok Nyugat-Európában. És nem csak a muszlimok körében.

A Hitgyülit vakon követni ugyanolyan baromság, mint az ábrahámi vallásokat, nem mindegy, hogy 100, 1400 vagy 3000 éves tanok szerint nyomorítjuk az életünket?

Szerinted az iszlám országokban nincsenek b*zik? Én egy évet éltem Svédországban, ezalatt volt kapcsolatom perzsa, marokkói és libanoni férfival is. (igen, én is férfi vagyok). A marokkói mondta, hogy náluk csendben megy ez a dolog, de a helyi fiatalok előszeretettel jönnek össze egy-egy éjszakára nem csak turistanőkkel, hanem férfiakkal is.

2011. máj. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, már megint ez az István királyozás. Az egyik legnagyobb kaliberű uralkodó volt. Azért furcsa, mikor istenítik egyesek a keletet, de minden 3. magyartól kb azt hallom, hogy menne ki innen külföldre. És nem, nem Jordániába, Szíriába, vagy Ománba, hanem érdekes mindenki a "romlott" nyugatot célozza meg, és mást se hallani, csak azt, hogy az osztrák határtól nyugatra mennyivel minőségibb és boldogabb az élet. Ha valaki nem tudná mi az az FGM, google-özze ki, és borzadjon el, egyes iszlám országok rendkívüli brutalitásán és begyöpesedettségén. 150 millió női elszenvedője van MÉG MA A 21 században is, és nem éppen a mocskos keresztények körében. Nyugaton vannak problémák? Igen, elismerem. Mint ahogy mindenhol, az iszlám országokban talán nincsenek? A keleti kultúra előtt mélyen meghajolva még mindig azt mondom, hogy itt jobb.
2013. jan. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!