Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek kiválhat Skócia...

Szerintetek kiválhat Skócia az Egyesült Királyságból?

Figyelt kérdés

Ugyebár a múltkori választást a nemzeti párt nyerte, akik ígéretet tettek a monarchiától való szecesszióra. Azonban az elszakadást az idei választások után egy népszavazás keretében fogják eldönteni.

Szerintetek kiválhatnak?

Milyen hatással lesz ez a többi tagra (Wales, Észak-Írország)?

Miért hagyná a UK, amikor az Észak-Írországi kiválást is foggal, körömmel akadályozták?


2011. ápr. 3. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
jézusom, remélem nem fog bekövetkezni!!
2011. ápr. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Nem fog kiválni, legalábbis addig nem, amíg a nemzetközi érdek úgy nem kívánja.
2011. ápr. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"jézusom, remélem nem fog bekövetkezni!!"

Miért? Van a skótoknak is saját nyelvük, kultúrájuk ami már majdnem teljesen elhervadt az angolok miatt.

Legszívesebben az egész UK megszüntetném úgy ahogy van. Főleg az olyan Nigel Farage beszólások után, amiket az EU-ról összehord, hogy milyen nemzetellenes. De az ő rohadt "uniójuk" nem az?

2011. ápr. 3. 20:02
 4/8 anonim ***** válasza:
17%
nem érdekük
2011. ápr. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17%
nem fognak kiválni
2011. ápr. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Nem annyira értek a brit belpolitikához, de éltem ott egy évet, ezért merészelek véleményt alkotni.


A kérdésre a válasz röviden: igen.


Hosszan: nem, csak hosszú évek múlva. Szerintem ha Európában minden a jelenlegi (békés) tendenciáknak megfelelően megy tovább, akkor az Európai Unió könnyen tanúja lehet egy olyan kettős, szinte már paradoxnak tűnő folyamatnak, amelyik egyrészt a belső térségek kulturális függetlenedéséhez, másrészt az egész politikai, és főleg gazdasági (további) fúziójához vezet. Én el tudok képzelni egy olyan 2030-as EU-t, amelyik, noha politikailag egységesebb a mainál, talán van önálló külpolitikai hangja, ugyanakkor nem 27-28-30, hanem akár 35 tagú: a jelenlegi balkáni jelölteken túl könnyen bővülhet egy Vallóniával, Flandriával, Katalóniával, Baszkfölddel... és akár Skóciával. Ám ha így is lesz, ezeknek az új entitásoknak főleg kulturális jelentőségül lesz. Hiszen az EU mottója: Egység a sokféleségben.

2011. ápr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Remélem igen. Remélem Székelyföld lesz a következő.
2011. ápr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Most is elég jól áll a szénája a Skót Nemzeti Pártnak, már amennyire hinni lehet a közvélemény-kutatásoknak. A kérdés kiírásakor még fej-fej mellett (37-37%) voltak a Skót Munkáspárttal (Labour, remélem nem baj, hogy így fordítottam), mára már elhúzott az SNP (45-32, 10% a konzervatívoknál).


Ha jól tudom, semmi sem köti őket az Egyesült Királysághoz, csak az angol nyomás. Nyilván sokan elleneznék, felhoznák, hogy biztos rosszabb lesz majd anyagilag a válás után, valamint a déli területek angoljainak sem tetszene annyira.

Nagy akarat kell tehát, hogy kiváljanak, ezen felül meg olyan módon is kell történnie, hogy ne okozzon semmilyen fennakadást.


Én szurkolok nekik, ahogy a többi kelta országnak is.

2011. ápr. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!