Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » "A franciák gyáva nép" mennyir...

"A franciák gyáva nép" mennyire igaz ez rájuk?

Figyelt kérdés
2011. febr. 6. 17:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is hallottam már, az amcsik szokták mondani, de szerintem annak a nemzetnek lenne joga leszólni őket, aki képes lenne utánuk csinálni a Vietnámtól Algérián keresztül Haitiig tartó gyarmatbirodalmat és Napóleon hódításait.


Végezetül egy vicces kép :D

[link]

2011. febr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

A franciák ritka csuda népség, bár nem szabad általánosítani.

Ja és Trianon. Ez önmagában szúrja a szemem.

2011. febr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Ez a ké nagyon atom :D:D ment a +
2011. febr. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Semennyire.

A franciák azért ellenálltak, az amerikai hadigépezet SEM bírta volna a németek légi és szárazföldi fölényét, még a szovjetek és a britek EGYÜTT sem. Szóval ha Franciaország területére költöztettük volna az amerikai lakosságot, vagy bármelyiket, az biztosan veszített volna, ráadásul a britek élete is csak egy hajszálon múlott. A németek ott és akkor egy nagyon jó taktikát dolgoztak ki. Hiába lettek volna a szovjetek többen, egy olyan terepen a németek akármit elvertek volna.

A gyávaság inkább elmondható a dánokról, akik teljesen elmenekültek minden elől, még az első világháborúban is semlegesek maradtak, és rettenetesen féltek attól, hogy megtámadják őket a németek, amiért elveszik a dán-német határon fekvő DÁN TÖBBSÉGŰ területet, ezért visszakoztak. Aztán a népszavazás értelmében mégiscsak területet szereztek. Aztán a világháborúban bekövetkezett a dolog, és (hallottam már mindent, én úgy tudom, hogy 6 óra alatt) a németek lerohanták Dániát.


De még őket is megértem, hiszen az ő helyükben nem lettem volna, hiszen a föld nem terem sok jót nekik...


De akikre a gyávaság igazán mondható, az csakis a ROMÁN nép. Ebben semmi trianonozás nincs. A románoknak egyszerűen nincs olyan háborús cselekedete, amivel az ellenkezőjét tudnák bizonyítani. A románok az első világháborúban nekünk jöttek, amikor 1914-ben még szövetségesek voltunk, aztán a német-magyar seregek elverték őket, ki is léptek a háborúból. Na de akkor a román barátaink a világháború befejezése előtt EGYETLENEGY nappal hadat üzentek a forradalomban lévő Németországnak, és erre fel megkapták egész Erdélyt.

Aztán a második világháborúban egyszerűen csak megfordultak, és a szovjetek s*ggét kezdték el nyalni, holott őket utálták a legjobban, és a propagandájuk is azonos volt a németekével. Nálunk ilyen nem volt, bár mi is próbálkoztunk a kiugrással.

Szóval a válasz: NEM

2011. febr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%
A fracia egáltalán nem gyáva nép,nagyon büszkék magukra,ha egyszer mész Párisba nézd meh,hogy ott nem a hülye amerikai reklámok vannak elsődlegesen,hanem először a francia szöveg mindenhol,utánna jöhet a többi,ha egyáltalán kiteszik.
2011. febr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
12%
Egyáltalán nem gyáva nép a francia, a magyar sokkal inkább gyáva.
2011. febr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Hát azért mégiscsak beszéltek velünk szövetségről az örökösödési háborúban ahol csak a bajorok nem támadták őket, és ahonnan volt másik szomszédjuk az igen. Ráadásul a vereség után is küldtek nekünk igaz szerény támogatást. Ami a Románokat illeti, ők elássák egy Római páncélzat mását aztán a híradósok kíséretében kikaparják, hogy bizonyítsák, ők bizony Ott voltak már mióta és rómaiak az őseik.
2011. febr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%

„De még őket is megértem, hiszen az ő helyükben nem lettem volna, hiszen a föld nem terem sok jót nekik...”


Ezt hogy értetted?

2011. jún. 12. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

Ezt az amerikaiak és kisebb részben az angolok ragasztották rájuk, mert olyan könnyen megadták magukat a 2. világháborúban a németeknek.

Összehasonlításul, az első világháborúban 4 évig állták a sarat egy kezdetben sokkal nagyobb német túlerővel szemben, a második világháborúban pedig a túlerőben lévő szövetségeseket 6 hét alatt megverték a németek Franciaországban. (Persze a Blitzkrieg taktika miatt.)

2011. jún. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Az vicces h az angolok fikázzák a franciákat h könnyen megadták magukat 1941-ben, ugyanis Dunquerk-nél tán csak nem a hős brit hadsereg menekült egyenes irányban haza Angliába?
2011. jún. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!