Mennyire komoly az arab helyzet?
Egyiptomban már az internetet is lekapcsolták, és a Tunéziából indult zavargások Egyiptomon kívül Jemenre és Jordániára is átterjedtek. Itt is végigsöpör a 89-es rendszerváltásokhoz hasonló folyamat, és ha igen, ki lesz a nyertese?
ma 16:43
Ezek pont nem "vallási diktatúrák", hanem általában szocialista diktatúrák.
Ha a tüntetők győznek, valószínűleg pont akkor lesz iszlamista diktatúra ezekben az országokban.
ma 17:12
Egyiptomot az USA komoly összeggel segélyezte (pl. több katonai támogatást kaptak, mint Izrael). Pontosan azért, mert az egyiptomi diktatúra szekuláris és nyugatbarát volt, ezért fenntartásában érdekelt volt az USA és Európa.
Ha ez a rendszer bukik, akkor akár iszlamista rendszer is követheti, ami belföldön súlyos elnyomást és szegénységet fog jelenteni, külföldön pedig romló külkapcsolatokat, visszaeső turizmust, növekvő terrorizmust stb.
Arab területen két variáció között lehet választani: vagy közepesen korrupt, alig működőképes, de azért valamennyire elviselhető szocialista jellegű diktatúra , vagy pedig súlyosan korrupt, totálisan dilettáns, elviselhetetlen iszlamista rezsim. Aki nem támogatja a szekuláris diktátorokat, az az utóbbira szavaz. Aki nem Mubarak mellett áll, az egy elmebeteg iszlamista Egyiptom mellett áll.
Szóval valószínűleg rossz lesz, ha Mubarak megbukik, de persze elsősorban nem nekünk (nekünk csak annyi, hogy nem mehetünk többet turistaként Egyiptomba, vagy legalábbis egy ideig nem), hanem az egyiptomiaknak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!