Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Járt itt valaki az NDK-ban...

Járt itt valaki az NDK-ban még a rendszerváltás előtt?

Figyelt kérdés
Milyen volt? Kelet-Berlinben jártatok? Esetleg Nyugatra is átmehettetek?
2011. jan. 22. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 82-ben voltam Kelet-Berlinben.Nem lehetett átmenni.

Olyasmi volt,mit akkoriban Budapest,csak sokkal olcsóbb.

2 márka borravalóért a pincér hason csúszott előttünk.

Semmi nem volt drága.

2011. jan. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Igen.


Érdekes volt, Kelet-Berlinben nyugodtan lehetett mindenfele menni, de a nyugati részbe nem mehettünk át. Az már akkor le volt zárva. Az egész szerencsétlen szocializmusban baromira féltek, hogy ha szabad határátlépést engedélyeznek, akkor mindenki meglép innen :-D


Innen visszagondolva tényleg fura idők voltak. Én azon szoktam vigyorogni, hogy a gyerekeim mennyire elképzelhetetlennek tartják, hogy például csak 3 évenként lehetett nyugatra menni... Vagy hogy a nagy testvéri Szovjetunióhoz is külön ablakot kellett kérni az útlevélbe... Meg egyéb ilyen baromságok, amelyek ma már tényleg annyira, de annyira visszatetszőnek, helyenként egyszerűen ... (igazságtalannak???) tűnnek. (Bocs, de nem is találok rá megfelelő szót.)


De mi akkor abban éltünk. Az volt a természetes - egyszerűen csak azért, mert azt szoktuk meg...


Pedro

2011. jan. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen csereüdültetésen voltunk. Pierosban. Tópart faházakkal, nagyon szép környék volt.

Nyugatra csak útlevéllel lehetett átmenni amikor Berlinben jártunk vagyis nyugat Berlinbe. Egy nagy fal húzódott a város közepén.

Ja és megcsodálták a nekik még újdonság 4 ütemű Wartburgunkat. Bár tőlük hozták be a Magyarok és még nálunk is újdonság volt náluk mégsem lehetett kapni.

2011. jan. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 doboszoli ***** válasza:

77-ben, Drezdában jártam, nem hagyott bennem különösebb nyomot.

86-ban voltam Moszkvában. Na arról lehetne mesélni!

2011. jan. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ott nem, de 1983-ban az NSZK-ban igen. És meg kell valanom, a csillogó-villogó tiszta, rendezett nyugatnémet világ és a hazai szürkeség, egyhangúság, slamposság ellentéte nagyon is lejött nekem kilencéves kiskölyöknek is.
2011. jan. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*vallanom
2011. jan. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!