Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért ítélsz el egy országot...

Miért ítélsz el egy országot úgy, hogy csak írásokból, közhiedelmekből, a médiából ismered?

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 18:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Mert nincs pénzem, időm és lehetőségem ellátogatni minden létező országba, ezért kénytelen vagyok másodkézből, azaz írások, filmek és elbeszélések módján véleményt alkotni.
2010. dec. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Akkor nem valljátok azt, hogy:


"Ott is csak emberek laknak, mint itt, jók és rosszak egyaránt, ezért nem vagyunk különbek"


?

2010. dec. 27. 11:05
 13/23 anonim ***** válasza:
50%

"A média általában igazat mond"


Na jó, innen ne folytasd tovább.


Szúrj be egy olyan linket, ahol egy egész országról hazudtak.

Ha sikerül, akkor én megtapsollak. De honnan tudod hogy hazudtak róla? JA, hogy elmondta egy másik média.

Konkrét országokról nem szokott ferdítés menni. Az, hogy Kínában milyen ételek vannak, az lehet ferdítés, mert nem egész nap azt esznek. De azt is esznek. Ilyen az, hogy a magyar sem csak kakasherét rágcsál, de mégis eszik.

Minden normális ember rá tud jönni, hogy Kínában nem mindenki a piacon eszik kutyát és macskát.


De te konkrétan miről beszélsz? Mert a kérdésnek semmi értelme. A közhiedelmeknek nem hiszek, Mátyás király sem vándorolt ki álruhában. Annak sem hinnék, aki azt mondja, hogy Eritreában xy párt vezetője le akarja rohanni Magyarországot...

Amerika sem a világ közepe, mint ahogy azt 1990-ig volt számunkra, azóta már nem annyira új világ, pedig a közhiedelem szerint aki elmegy oda, abból milliárdos lesz úgy, hogy dolgoznia sem kell. Gettók? Tudom, mert jártam már gettóban, nem kell ezt se mesélni.


De kérdező fejtsd ki mire gondolsz a média ferdítései alatt, amikor egy egész országot átváltoztatnak. Észak-Korea? Azt inkább ferdítsék is el.

Másrészt nem értem, hogy ez hogy került a politika rovatba. Most te a kormányra érted a ferdítéseket? Az lehet, de ha nincsen az adott országban állampárt, akkor nem fogok semmi politikai incidens miatt elítélni egy országot. Nem tudom ki az, aki azért ítéli el Olaszországot, csak mert a vezetője h*lye.

A politikát én lesz@rom, ha elmegyek a barátnőmmel külföldre, akkor nekem nem az az első, hogy elolvassak egy újságot a politikai beállítottságáról.

Szóval én nem értettem, hogy te mit is akarsz ebből kihozni.

Röviden a válasz:

semmiért

2010. dec. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

MSZP: PIROS HÁTTÉR, TISZTESSÉG FELIRAT


Ezt láttam a TV-ben párszor, meg újságban, és szivecském, igenis sokan elhitték -.-

2010. dec. 27. 11:29
 15/23 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ez nem konkrétan kapcsolódik, de cáfolja azt hogy a média igazat mondana.


Amúgy meg minden irakit terroristának mutatnak stb.. Ilyeneket elhisznek az emberek.

2010. dec. 27. 11:31
 16/23 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg minden irakit terroristának mutatnak stb.. Ilyeneket elhisznek az emberek."


akkor erre most mutass bármi konkrétumot, hogy hol mutatnak minden irakit terroristának!

2010. dec. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom, kb 5 éve mikor utoljára láttam RTL-t, TV2-t, akkor teli volt szarral; bocs, ha most nem így megy ..*khm*
2010. dec. 27. 12:59
 18/23 anonim ***** válasza:

olyat, hogy minden iraki terrorista 5 éve sem mondott/írt senki, hiszen ez értelemszerűen akkora baromság, hogy ilyen baromságokat nem hadoválnak


Szóval baromságokat állítasz, fiam, ráadásul tényként próbálod beállítani.

Az meg nem jó.

2010. dec. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

1. Nem vagyok a fiad, szivi!

2. És igenis a többség lenézi ezeket az embereket, és tévképzetei vannak, alaptalanul gyűlöli,


De gondolom a Mónikasóra tapadva neked lehet magyarázni akármit.

2010. dec. 27. 13:13
 20/23 anonim ***** válasza:

te jöttél baromsággal eddig, nem én, szóval vissza az arcból, fiam.


Akkor Mónikasózhatnál nekem, ha én hablatyoltam volna össze légből kapott baromságokat, és nem te. Te jöttél azzal, hogy me' minden irakit terroristának állítanak be.


Egy lóf*szt, sehol nem volt ilyen, meg semmi iylen hasonló sem, tehát nagy légből kapott baromsággokal jössz, mint nagy igazság, aztán még neked áll feljebb.

Ez így eléggé alja dolog, fiam.

2010. dec. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!