Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ott miért és itt miért nem?

Ott miért és itt miért nem?

Figyelt kérdés

számunkra nem olyan fontos

átkapcsoltam a BBc-re és CNN-re és mind a kettőn a Wikileaksról beszélnek, de Mo.-n alig van róla szó?

mégis ez kiket érint? Ők miért tartják fontosabbnak mint mi?

vagy a magyar sajtó tényleg nem tud fontos információkat közölni a közösséggel?

ők még mindigz azt tartják fontosnak, hogy már megint baleset történt meg 5 cm-es hó esett?

mégis ki örülne neki, hogy ha balesete volt és mondjuk meghalt hogy halála után pár órával már az rtl hírekben szerepel, hogy egy szerencsétleg család meghalt mittomén hol és mikor

ők tényleg csak ezt tartják fontosnak?

jó talán most nem mindneki fog velem egyet érteni


2010. dec. 3. 18:42
 1/10 A kérdező kommentje:

"számunkra nem olyan fontos?"

kérdőjelet kihagytam az első mondatból

2010. dec. 3. 18:47
 2/10 anonim ***** válasza:

Hm. Jogos a kérdés, bár én mintha hallottam volna említést erről magyarul is.

Amúgy valószínűleg azért, mert ez az egész USA problémás ügyeiről szól, mennyire és kik befolyásolják a vezetőségét, és ez mikhez vezet, mennyire hat ki más országokra. Pl. Izrael-USA tengely --> Palesztina jelenlegi helyzete.

2010. dec. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az izraeli vagyok

18:48-nak: Tevedsz.


A nyilvanossagra kerult iratok nagy resze tkp "pletyka" ki mit mondott kirol, es mi a kovet velemenye mindkettojukrol. Magyarorszagon nincs izgalmas pletyka (Izraelben sincs). Ezert nem hallunk ezekrol az orszagokrol. Az, hogy "Putyin az uralkodo kan", a torok miniszterelnoknek titkos bankszamlaja van Svajcban, ezek erdekesek a medianak.


Vannak persze komoly politikai meglepetesek is, de ez aztan igazan nem erdekli a mediat, legfeljebb egy-egy mondat erejeig. Pld, hogy fura, hogy az arab orszagok egyaltalan nem foglalkoznak a palesztin kerdessel, pedig allitolag az a vilag fo problemaja. Vagy az is fura, hogy a legtobb iszlam orszag szinte konyorog Amerikanak, hogy toroljek mar el az irani atomot.

De hat Berluskoni bulijai megiscsak izgalmasabb tema.

2010. dec. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
azért mert magyarokról nem igen van szó benne, ugyanis a magyarok sehol sincsenek az USA-beli, német, francia, angol, orosz politikusoktól...
2010. dec. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 KTpearie ***** válasza:
90%

TV-ben híradót nézni teljesen fölösleges amúgy is. Nézd csak meg, hogy kik a kereskedelmi tv-k célközönsége. Igen, akik a mokkát, valóságsót, telejósdát meg vetélkedőt néznek. Teljesen hasztalan érdemi kérdésekkel foglalkozniuk, igényes híreket szerkeszteniük, mert ha csak egy sárga bögrét mutogatnának 24 órán keresztül állítom ugyanekkora lenne a nézettségük. Most van napi fél óra kékfény aztán folytatódhat a butítás.

Sajnos ez nem csak a wikileaks kapcsán van így, belföldi 'hírek' hírértéke is 0. A közszolgálati adókon meg nem lesz politika egyszerűen azért mert a fidesznek nem érdeke, hogy a mostani igen kínos politikai mérnökösködést lássák az emberek.


Amúgy pedig úgy általánosságban (nem csak MO-on) jól jellemzi az embereket, hogy sokkal jobban vevők a bulvárra mint az érdemi dolgokra. Amikor a wikileaks az iraki titikos dokumentumokat hozta le közel sem volt ekkora a sajtóvisszhang. Most, hogy megtudhatjuk kit dug Sárközy, Berlusconi egy bunkó és Merkel egy fapina hirtelen óriási lett a hírverés.

2010. dec. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Mivel mindkét tévécsatorna tulajdonosi köre az érintett országokban él
2010. dec. 4. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért nem említették, mert Magyarországon még viszonylag kevés ember ismeri az internetet
2010. dec. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az szerintem nem baj, hogy a balesetekről beszámolnak .Több is kellene , mutassák csak meg ,hogy loccsant szét a feje a motorosnak .Élőben kellene közvetíteni egy darabig azt is hogy vágják ki az autókból a tűzoltók a póruljárt gyorshajtókat. Mert mennek mint az állatok!Se szabály se büntetés nem számít nekik.

Hátha elrettennének páran és visszább fognák magukat.Mert fel sem fogják , mi is történhet velük.

Egy kisváros lakossága hal- vagy nyomorodik meg évente az utakon, a H1N1 semmi ehhez képest.

Wikileaksról volt szó a mr1-en elég szépen kitárgyalták.

Szerintem az , hogy kiről mit gondolunk minket is minősít és ha ki is derül akkor sem nagy ügy ha korrektek vagyunk álltalában.Mint ahogy ebből se lesz már nagyobb.Ők azért tartják fontosnak mert róluk van szó.

A sajtó a tv csak annyit köt az orrunkra a világból amennyit tudni szabad nekünk. Van amikor jobb is így.

2010. dec. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ha téged az érdekel nézd azt.
2010. dec. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hát mi eltörpülünk a többi vezető nagyhatalomhoz képest,gondold át,még 56 se nagyon érdekelte az amikat,el voltak foglalva suezzal,küldenek pár jelentést,de sztem semmi érdekes nem lesz benne,fletó meg mindent bevallott,szóval róla sok újat nem tudunk meg,amúgy tök általános dolgokat írtak rólunk,én 1 jelentést olvastam,gyakorlatilag felsorolásból állt az egészm,semmi konkrétum,magyar hírek aligha érdeklik az usát,európa háttérbe szorul jóval a közel-kelethez,kínához,észak-koreához képest
2010. dec. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!