Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen következményei lehetnek...

Milyen következményei lehetnek Trump vámjainak?

Figyelt kérdés
Az USA-ra, Kanadára, az EU-ra, gazdaságilag, politikailag egyaránt. Nem tudtam, hogy ezt a kérdést politkai, vagy pénzügyi főkategóriában tegyem fel, de végül ide írtam

febr. 28. 07:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Egyszerű, az EU-nak és Kanadának vissza fog esni az USA-ba irányuló exportja, nem fognak júl jönni a vámok.

Ami termék bemegy az USA-ba, azok a vámmal drágábbak lesznek. Mivel az USA majd mindenkit körbevámol, ezért később az USA-nak is kellemetlenek lesznek a magas árak.

febr. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%

USA és Kanadára is lesz hatása, de ami ránk és az EU-ra nézve, igy kútfőből megy:

-brutális infláció -a kütyükön, már a vámok előtt elkezdődött az áremelkedés, a laptopok megint drágulnak, mint állat-

-beeső gazdaság -kemény évek jönnek, Európára is, de ők túl fogják élni, Magyarország már nem biztos

-elbocsájtások, munkanélküliség

-emelkedő konfliktusok a társadalomban

febr. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
9%

Valójában pont azért találták ki a vámokat (túl azon hogy valaki munka nélkül akart haszonhoz jutni csak azzal, hogy egy kereskedő áthalad a területe határán), hogy ezzel védjék a határon belüli termelőket a kintről érkező termékektől. Az USA most azt teszi ami már régóta a belső piac védelmének első számú lépése. Trump ezt csinálta már az első ciklusa alatt is, ez nem lehet senkinek meglepetés.

Itt a másik oldallal van a gond akik nem készültek fel erre és nem tudnak megfelelően reagálni. Trump számára ez egy eszköz, hogy az országa érdekében erőteljesen tudjon tárgyalni. 'Megemelem a vámot ha te nem teszed amit szeretnék'. Nyugodtan lehet zsarolásnak nevezni, de semmiben sem más mint amit egyébként az eu vezetése velünk csinál csak közben hazudnak a szándékukról, Trump meg őszinte.

A magas vám számunkra rossz, de van rá megoldás és lehetne tárgyalni is - amúgy ez fog majd történni. Aztán a gazdasági erejének függvényében a két fél majd alakítja és megegyeznek.

Megint csak ott a gond, hogy az EU vezetése erre nem volt felkészülve és most egy nagyon rossz gazdaságú, gyenge EU kell tárgyaljon, így kiszámítható hogy bármilyen megállapodás is lesz azzal mi rosszabb helyzetbe kerülünk, mint voltunk korábban.

Itt kellene bejönnie annak, hogy a világ nem egysíkú, Európának nem csak az USA felé van lehetősége üzletelnie és a legegyszerűbben úgy lehetne egy ilyen lépést kivédeni ha most Európa megtehetné hogy OK, akkor nem az USA-nak adok el termékeket hanem másoknak. Csak hát ugye ehhez nem úgy kellett volna eddig irányítani a dolgokat, hogy mostanra Európa piaci lehetőségei ilyen korlátozottak legyenek. Ott lenne a Föld bolygó másik 90%-a arra, hogy azokkal üzleteljünk, de az elmúlt években nagyon kemény munkával az EU vezetése pont azon dolgozott hogyan NE legyen jó gazdasági kapcsolatunk a lehetséges alternatívákkal, akár az oroszokkal, az ázsiai régióval, akár az afrikai, dél-amerikai országokkal.

Ide vezet az amikor azzal a felkiáltással hogy meg kell szabadulni az orosz függéstől és a lehetséges kínai befolyástól, elvágnak minden jó kapcsolatot ezekkel az országokkal és a velük szimpatizálókkal, majd átállnak egy sokkal erősebb, szorosabb amerikai függésre.

febr. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Sanyi2025 ***** válasza:
88%

Mindenhol áremelkedések lesznek, visszaesik a fogyasztás. Akik sokat exportálnak az Egyesült Államokba, azoknak jobban fog fájni (pl. Kanada, Mexikó, Kína).


Két dolgot érdemes észben tartani:


1) Ha az Egyesült Államok vámol, akkor őket is vámolni fogják, és mivel többet importálnak, mint exportálnak, ez nekik inkább szopás lesz.


2) Globális gazdaságban élünk, szinte nincs olyan termék, amit kizárólag egy országban gyártanának. Az iPhone pl. több mint 40 országon megy keresztül gyártás során. Kicsit meg fogják dobni az árát a vámok.

febr. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

Magyarországi hatása, ha bevezeti Trump EU-ra a vámokat:


Magyarország az USA-ba 3 legnagyobb exportált terméke a gépjárművek, akkumulátorok és a számítógépek/laptopok.


A magyar gépjárművek 12%-a, az aksik 8%-a és a számítógépek/laptopok 8%-a megy az USA-ba.


Plusz a Németországba szállított gépjárművek nagy része is az USA-ba megy...


Na, ha a vámokat bevezetik, akkor a kereslet csökkenni fog, ha csökken a kereslet, akkor a főleg magyar vidéki autóipari gyárakban a munkamennyiség csökken, ergo elbocsátások sora fog megindulni, ahogy már meg is indult pl. az aksi iparban.

febr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Az attól függ, hogy az amerikaiak milyen európai árukat akarnak.


Pl. a prémium európai járművek egy időben státussszimbólumnak számítottak. Azokat akkor is megvették, ha megvámolták őket.

Mondjuk ha egy Ferrarira rányomnak 25% vámot, akkor mi történik? Majd annyit fizetnek érte.


Az USA külkereskedelmi mérlege meg azért rossz Európa felé, mert a francnak se kellenek a cuccaik.

És ha mi is kiigazítjuk a vámokat a kölcsönösség alapján, akkor még annyira sem kellenek majd.

febr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%
Ha Trumplit nem fékezik meg, akkor lesz egy jó kis infláció, az emberek érzik majd hogy kevesebbet tudnak vásárolni, hogy nincs napszámos aki segít betakarítani és az alja munkát megcsinálni és a republikánusok elbukják a jövőre esedékes félidős választásokat.
febr. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
35%
Trump tk. szivességet tesz a világnak azzal hogy szembemegy a globális szabadkereskedelmi övezetek elburjánzásával. A 2020-as év kereskedelmi összeomlása nagyon jól rámutatott arra hogy mivel járhat ha a fejlett országok a végletekig kiszolgáltatják magukat az importnak. Gyakran egész gyáraknak kellett leállniuk mert valami filléres biszbasz alkatrészek nem érkeztek meg Kínából. A vámok egy jó eszköz arra hogy csökkentsék ezt a fajta a kitettséget.
febr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Salamon Bálint ***** válasza:

Az USA evtizedeken at az olcsobb munkaero, kozvetlen nyersanyagellatas es megengedobb szabalyozok miatt kulfoldre vitte a gyartast. Igy az import sokkal olcsobb lett, mint a hazai gyartas.

Csak egy pelda: ugyanazt a nadragot gyartja az USA-ban es mondjuk Thaifoldon. Elobbi $12, utobbi $0.17 oraberert. Utobbin az enyhebb szabalyozok miatt nem kell semmilyen egeszsegugyi vagy kornyezetvedelmi koltseggel szamolni. Igy a nadrag az USA-ban gyartva $52, mig Thaifoldrol importalva $4 aton kerul eladasra. Ha utobbira ratesz 10% vamot, meg mindig boven megeri az importornek. Csakhogy a termek igy mar 10%-kal dragabban adhato el az USA-ban, ami pedig pontosan ennyi inflaciot jelent az USA-nak.

márc. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

#9

+10% vám = plusz 10% infláció ???? Ezt szerintem gondold/számold át még egyszer, az a 10% vám a kisker árnak a töredéke lesz már csak mire a vámkezelt konténerből odaér a polcra :-)

márc. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!