Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerbia, Ukrajna hajlandó...

Szerbia, Ukrajna hajlandó lesz lemondani a háborúban elszakított területekről az EU, illetve NATO tagság érdekében? Vagy inkább kívül maradnának és fenntartanák a konfliktust, vitákat?

Figyelt kérdés

ma 08:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Ukrajnánál nem kérdés a NATO tagság, szóba sem jön. 3 év után rájöttek az ukránok, hogy nem akarják őket. A tavalyi győzelmi tervüknél még csak a NATO jöhetett szóba. De most egy beszédében végre kibökte, hogy az USA ellenzi Ukrajna NATO csatlakozását, így nem lesznek NATO tagok.

Azt is elmondta, hogy Ukrajna hivatalosan nem fog elfogadni semmilyen területvesztést. Olyan lesz a helyzet, mint a koreák között, vagy a Közel-Keleten vagy más helyeken, ahol nem ismerik el a határokat, tűzszüneti vonalak, szaggatott vonalak a térképen. És akkor így mennek tovább.

ma 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem lesz semmiféle NATO tagság, legalábbis belátható időben. Az ukránoknak meg le kell mondani a területekről, addig az oroszok aligha hagyják abba a háborút. Már a dnyiprói tartomány kiürítését is megkezdték az ukránok, annyira pocsék a helyzet fronton, muszáj lesz megállapodniuk.
ma 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Annyi biztos, hogy a szerbek véletlenül sem akarnak nátó-tagok lenni. De lehet lassan eu-s sem.
ma 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A NATO befogadná Ukrajnát, erre már számos biztatást, ígéretet kaptak, de előbb le kell zárni a háborút, rendezni a vitákat a szomszédokkal, elsősorban Oroszországgal kellene békét kötni. Amíg nincsenek egyértelműen kijelölve Ukrajna határai, csak tűzszüneti vonalak vannak, addig túl nagy kockázat lenne bevenni, Ukrajna nem segítené, hanem veszélyeztetné a szövetség biztonságát. Hasonló helyzet miatt Ciprus tagsága is kérdéses, de már ők is jelentkeztek tavaly a NATO-ba.


Szerbia nem pályázik NATO tagságra, az EU-ba szeretne belépni, de ott is akadály, hogy még nem kötöttek békét Koszovóval, megy a területi-szuverenitási vita, a belgrádi kormány még mindig ragaszkodik az ország területi integritásának helyreállításához, de szerintem ők is tudják, hogy a gyakorlatban ez már lehetetlen, nem lehet visszatérni a háború előtti állapotokhoz.

ma 09:34
 5/7 anonim ***** válasza:
4: A mostani amerikai vezetés egyértelművé tette, hogy nem akarja Ukrajnát a NATO-ban látni. Meg egy csomó más tagország is. Ez már nem opció.
ma 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem a mostani tette egyértelművé, hanem már Bidenék is. A szándék majd egyszer, az lehet megvan, de Ukrajnát és Grúziát 2008-ban hívták meg a NATO-ba, azóta eltelt egy kis idő és most távolabb vannak, mint akkor. És mind a 2 állam darabokban.
ma 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ukrajna előbb vagy utóbb kénytelen lesz elfogadni azt,amit Putyin szeretne.
ma 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!