A Rákosi és Kádár rendszerben meg a szovjetúnióban kommunizmus volt?
# 8
IDÉZLEK: "Adnál erre linket Marx irásai közül? Már megint hazudsz.
Nincs ilyesmi."
A CÁFOLAT:
"Nincs bennünk részvét, és nem kérünk részvétet tőletek. Amikor ránk kerül a sor, nem fogunk kifogásokat keresni a terrorra." (Marx, Neue Rheinischer Zeitung utolsó száma, 1849)
"..csak egyféleképpen lehet lerövidíteni, leegyszerűsíteni és koncentrálni a régi társadalom gyilkos halálos agóniáját és az új társadalom véres születési fájdalmait, ez pedig a forradalmi terror." (Marx, In.: Karl Marx – Friedrich Engels: Werke, Berlin: Dietz Verlag, V. kötet, 1959: 455. o.)
"A kérdés lényege, hogy a szavazásból kiderül, mekkora az aránya a kommunizmust relativizáló modern marxistáknak."
Vagyis kiket akarsz fikázni, kik a "modern marxisták" szerinted?
Hallottál már a Francia Kommunista Pártról?
Olasz Kommunista Pártról?
Miért értetlenkedsz egyébként és miért fogalmazol mindent zavarosan?
Wikipédiát is divat fikázni, de ha elolvastad volna, bölcsebb lehettél volna:
Még a mesterséges intelligencia is bölcsebb néha:
Forrás: [link]
A kommunizmus és annak áldozatai
A kommunizmus egy politikai és gazdasági ideológia, amely Karl Marx és Friedrich Engels munkásságán alapul. A kommunizmus célja a társadalmi osztályok eltüntetése, a magántulajdon megszüntetése, valamint egy olyan társadalom létrehozása, ahol mindenki egyenlő jogokkal bír. Az elmélet szerint a kommunizmus végső stádiuma egy osztály nélküli társadalom lenne, ahol az emberek közösen birtokolják a termelőeszközöket.
A kommunizmus megvalósítása
Bár a kommunizmus elméleti keretei világosan meghatározottak, a történelem során megvalósított rendszerek – mint például a Szovjetunió, Kína vagy Észak-Korea – nem feleltek meg teljes mértékben Marx eredeti elképzeléseinek. Ezekben az országokban sok esetben autoriter rezsimek alakultak ki, amelyek nemcsak hogy nem valósították meg az osztály nélküli társadalmat, hanem gyakran súlyos emberi jogi visszaélésekkel is jártak.
Kommunisták és áldozatok
A kommunisták alattomos hatalmi struktúrákat hoztak létre, amelyek sok esetben elnyomták az ellenállást és a kritikát. A történelmi példák között említhetjük a Gulag-táborokat a Szovjetunióban, ahol milliók szenvedtek és haltak meg politikai okokból. Kínában Mao Ce-tung vezetésével számos politikai kampány zajlott le (például a Kulturális Forradalom), amelyek szintén rengeteg ember életét követelték.
Ezek az események arra utalnak, hogy bár a kommunizmus elméletileg nem valósult meg teljesen, mégis léteztek olyan rendszerek, amelyek magukat kommunistának vallották. Ezeknek a rendszereknek az áldozatai valódi emberek voltak, akik szenvedtek az ideológiai harcok következményeitől.
Miért beszélünk róluk?
A kommunizmusról és annak áldozatairól való diskurzus fontos része a történelmi emlékezetnek. Az ilyen beszélgetések segítenek abban, hogy megértsük az ideológiák hatását a társadalmakra és figyelmeztessenek arra, hogy milyen következményekkel járhatnak az extrém politikai nézetek. Ezen kívül hozzájárulnak ahhoz is, hogy ne felejtsük el azokat az embereket, akik szenvedtek ezekben a rendszerekben.
Összességében tehát bár a klasszikus értelemben vett kommunizmus nem valósult meg sehol teljes mértékben, mégis léteztek olyan rezsimek és események, amelyek e név alatt futottak és komoly emberi jogi válságokat okoztak.
---------------------------
Valószínűség: 95%
Top 3 Authoritative Sources Used in Answering this Question:
“The Communist Manifesto” by Karl Marx and Friedrich Engels: Ez az alapmű részletesen bemutatja a kommunizmus elméleti kereteit és céljait.
“The Black Book of Communism” edited by Stéphane Courtois: Ez a könyv dokumentálja a kommunista rezsimek által okozott emberi jogi visszaéléseket és áldozatokat világszerte.
“Revolutionary Ideas: An Intellectual History of the French Revolution from The Rights of Man to Robespierre” by Jonathan Israel: Ez a mű elemzi azt is, hogyan formálták különböző ideológiák – beleértve a kommunizmust is – a modern politikai gondolkodást.
# 8
Gerinctelen dolog, hogy tagadod a tényeket, hogy Marx támogatta a terrort.
Marx a Neue Rheinische Zeitung híres 136. számban fejtette ki nézeteit a terrorról: "...there is only one way in which the murderous death agonies of the old society and the bloody birth throes of the new society can be shortened, simplified and concentrated, and that way is revolutionary terror."
És nem egyedi dologoról van szó, mert ott a másik híres Marx idézet is a terror témájában: "We have no compassion and we ask no compassion from you. When our turn comes, we shall not make excuses for the terror."
Dehát a kommunisták jellemzője, hogy hazudnak.
“Én tartom magam a köznyelvi jelentéshez, semmi értelme ragaszkodni egy olyan definícióhoz, amit az emberek 99%-a nem ismer és nem is érdekli.”:
Ez a másik. Én is így gondolom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!