Nem megalázó az oroszoknak, hogy amerika a GDP-je csupán 0,3%-val segíti Ukrajnát?
Ennek a 0,3%-nak is egy része eszközleírás azaz leselejtezendő v. megsemmisítendő kacat, tehát költség, amit az ukránok az oroszok pénzén megsemmisítettnek. Amellett a támogatás más része meg hitel, nem az egész összeg vissza nem térítendő támogatás. Pár helyen 0,39%-ot írnak, a lényegen nem változtat. A saját hadseregükre pedig a GDP 3,5%-át költik.
Olyan mintha amerika nem tekintené fenyegetésnek az oroszokat, már ellenségnek se jók.
@4: van némi igazság abban, amit leírsz. Sokkal erősebb szankciók kellenének -de amimor még Európán belül is akadnak,akik a jelenlegieketsem tartják magukra érvényesnek, emellett vétójoguk van, akkor ez nem olyan egyszerű.
Az Egyesült Államok (és persze Nagy-Britannia, Franciaország és Kína) pedig teljesíthetné a vállalt kötelezettségeit és akkor gyorsan fel lehetne szabadítani Ukrajnát.
"de amimor még Európán belül is akadnak,akik a jelenlegieketsem tartják magukra érvényesnek, emellett vétójoguk van, akkor ez nem olyan egyszerű."
Miért ne lenne egyszerű? Németország annyi szankciót vezet be Oroszország ellen, amennyit csak akar, abba nem szól bele senki. Ott csak a német pártoknak van vétójoga, illetve kifejezetten vétójoga még nekik sincs, ha a többség megszavazta. Nem értem ezt miben befolyásolja egy-egy EU tagállam álláspontja. Az USA is vezethetne be nagyságrendekkel több és nagyobb szankciókat, abba sem szól bele senki, főleg nem innen Európából. Nevetséges egy-két kis országra fogni, mikor nagyon könnyen meg lehet kerülni ezeket az akadályokat. A jelentős gazasággal rendelkező európai országok mindegyike oroszellenes és vezethetne be sokkal súlyosabb szankciókat.
[tegnap 22:28]: "El tudod képzelni, hogy Olaszország ilyen szankciós tömeget kap és nem omlik össze?"
- Olaszország se omlana össze ennyi szankciótól, csak esne az életszínvonal. Ez egyébként Oroszországban is történik. Külön vicces, hogy orosz politikai vezetők (élen az elnökükkel) olykor azt mondják, hogy a szankciók nem ártanak nekik, máskor meg nyivákolnak, hogy a Nyugat oldja fel a szankciókat. (Ha nem árt nekik, mire fel a nyígás?)
Az megint egy másik kérdés, hogy Olaszország nem tudna egy ilyen háborút viselni, egyszerűen nincs meg hozzá a hadereje. De igazából ez a normális, az ő gazdasági és katonai jelentőségük hasonló.
Ugyanakkor Oroszország katonai erejében világhatalmi tényező, míg gazdaságilag csak regionális középhatalom. És ez a furcsa, nem tudom, van-e a világban egyetlen más ország ennyire eltérő katonai és gazdasági súllyal. Hogy katonailag az USA-val és Kínával egy liga (bár a háború azért rávilágított egy csomó hiányosságukra), gazdaságilag meg Olaszországgal. Oroszország brutál katonai ereje eddig se egy erős gazdaságra támaszkodott, hanem másra (... és ez egy hosszú sztori...), az, hogy a gazdaságuk kap néhány lórúgást, rövid távon nem befolyásolja a hadakozást. Hosszú távon persze igen, de ott még nem tartunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!