Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi történne, ha Oroszország...

Mi történne, ha Oroszország az USA szomszédjába telepítene rakétákat?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok mások véleményekre, csak egy kis eszmefuttatás:


- Oroszország (a hírek szerint) többek között azért is támadta meg Ukrajnát, mert Ukrajna Nato-ba való belépésével a Nato-nak lehetősége adódna rakétákat telepíteni Oroszország határára akár Moszkvát is veszélyeztetve, és ezt nem engedhette Putin.


- Mit csinálna az USA, ha Oroszország Kanadával vagy Mexikóval megegyezne, és nagy hatótávolságú fegyvereket telepítene az Egyesült Államok határára, melyek fenyegetést jelentenének?

- Megtámadhatja őket (a szomszédait), vagy telepíthet rakétákat elrettentésképpen Oroszország mellé. (Más megoldás nem jut eszembe, de írjatok, ha van még.)

- Ha a másodikat választja, az a Kubai rakétaválság, ha az elsőt, akkor az az orosz - ukrán háború.


- Nézzük a kubai rakétaválságot: Amerikai nagy hatótávolságú rakétákat telepített Európába, melyek veszélyt jelentettek a Szovjetunióra, illetve miután az Amerika-barát kubai elnök elmenekült, és Fidel Castro került a helyére, CIA akciókkal és különböző technikákkal (pl lejárató kampánnyal) próbálták visszaszerezni a hatalmat, irányítást Kubában.

A Szovjetunió válasza az volt, hogy rakétákat telepített Kubába, mely egyébként nem volt illegális, Kuba beleegyezett, hiszen Fidel Castro jóban volt a szovjetekkel.

Amerika ezen lépés következtében blokád alá vonta (teljesen illegálisan) Kubát, és fontolgatta a lerohanását. (Több politikus ezt támogatta.)

Végül úgy sikerült megoldani a helyzetet, hogy Amerika megígérte, hogy békén hagyja Kubát, és kivonja a rakétákat Törökországból, így a Szovjetunió is eltávolította a rakétákat Kubából.

- Egészen sok hasonlóság fedezhető fel. Akkor ki volt a jó és rossz fiú?



tegnap 09:49
 1/9 kürasszír ***** válasza:
28%

Kedves kérdező!


IDÉZLEK: "Oroszország (a hírek szerint) többek között azért is támadta meg Ukrajnát, mert Ukrajna Nato-ba való belépésével a Nato-nak lehetősége adódna rakétákat telepíteni Oroszország határára akár Moszkvát is veszélyeztetve, és ezt nem engedhette Putin.:


ORBITÁLIS HAZUGSÁG!


1.) Az USA Jeges-tengeren állomásozó atomtengeralattjáróiról a Trident II ballisztikus rakéták a tűzparancs kiadásától kevesebb, mint 1 órán belül elérnék Moszkvát. Tehát teljesen fölösleges Ukrajnába rakétákat telepíteni.


2.) A NATO-ba olyan ország nem vehető fel, amely háborúban áll. Ukrajna 2014 óta harcolt a Donbaszban a szakadár Donyecki és Luhanszki Népköztársaságok ellen.


Tehát hazudott Putxin.

tegnap 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kedves kürasszír!

Köszönöm szépen a válaszodat!

Ha a kérdés ezen egy mondatát (mely írtam is, hogy hírekből hallottam, nem állítottam) elhagyjuk, akkor a többi részéről mi a véleményed?

tegnap 10:11
 3/9 anonim ***** válasza:
26%

#1

Ukrajnából 5 perc alatt elérnék Moszkvát, valamint a főbb vezetési pontokat, és nem is kellenének hozzá a korlátozások alá eső IBCM-ek, csak közép-hatótávú rakéták, aminek INF egyezményéből, minő meglepő az USA 2019-ben kilépett. Különben köszönjük az atlanti propagandahadtest gyors reagálását a kérdésre.

tegnap 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

A kérdésnek így nincs értelme. A modern fegyverekkel így is elérik egymást. Ukrajnába Amerikai hadititkot telepíteni inkább kockázat, mint előny a rengete kém miatt. Ha mindenáron atomot akar telepíteni Moszkva közelébe egyszerűen Lengyelországba rakja ami biztonságosabb, a lengyeleknek plusz védelmet ad és elhanyagolható plusz idővel jár elérni Moszkvát.


Putyinnak bökte a szemét, hogy csökkent a befolyási övezete és sérelmezte, hogy az Amerikai befolyás nőtt Ukrajnában. Semmi köze a rakétákhoz.

tegnap 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

Akkor ki volt a jó és rossz fiú?


az usa háborúi és rendszerváltó kísérleteinek a nem teljes listája ;



[link]

tegnap 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

" Semmi köze a rakétákhoz."

Pontosan köze van hozzá. Miután 1990-ben legyőzték a medvét, az utóbbi 30 év nem szólt másról, minthogy végleg sarokba szorítsák, és ha lehet ketrecbe zárják. Ezermilliárdokat költöttek arra, hogy körbevegyék a ruszkikat olyan légvédelemmel, amivel meg tudják akadályozni a nukleáris válaszcsapást. Ennek része az ún. "iráni" rakétavédelmi vonal, amit a lengyelekhez, szlovákokhoz, románokhoz telepítettek. Csak ezek a qva ruszkik olyanok mint az angolna, mindig kicsúszik a szorításból, és az új, meredek emelkedésű rakétáik lelövéséhez közelebb kell menni mint Lengyelország. Mégha nem is telepítenének támadó fegyvereket Ukrajnába, amit kötve hinnék, ha csak a THAAD légvédelmi rendszereiket oda vinnék, már stratégiai előnyre tennének szert. Dél-Koreába már betelepítették a rendszert, de hogy a gyűrű bezáruljon, Ukrajnába is kell a THAAD. De mint tudjuk, nem csak a légvédelem települne be, hiszen nem véletlenül léptek ki az INF szerződésből 2019-ben.

tegnap 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
76%

Az Egyesült Államok és Oroszország szomszédok...

[link]

tegnap 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Egészen sok hasonlóság fedezhető fel."


Mondják ezt az oroszok, de valójában ez nem igaz. A kubai rakétaválság idején egyik fél sem rendelkezett olyan technikával, amivel távolról elérték volna egymást ezért telepítettek Törökországba és Olaszországba rakétákat majd erre válaszul Kubába.


Pont a rakétaválság előtt álltak szolgálatba a Titan ICBMek ( ezért is ajánlotrák fel az amcsik a Jupiterek leszerelését) majd egy évre rá jöttek a Minutemanek. Ezekkel már otthonról is kényelmesen hülyére lőhették volna Moszkvát.


2022-ben viszont ez a technika ~60 éve rendelkezésre állt mindkét oldalon és senki nem fog az orosz határ mellé telepíteni ilyen eszközöket csilliárdokért, mikor Montanaból is megvan Moszkva 25 perc alatt...


Van még egy dolog, amit a kubai sztorinál ki szoktak hagyni: a hidegháborúban mindenki az USA-SZU szembenállásról beszél csak, miközben a NATO és VSZ ernyője alatt ott volt egész Európa és itt a hatalmak egymást is fenyegették és a tagországokat is. A török és olasz telepítésű rakéták nem csak az amcsik miatt kellettek, hanem Nyugat-Európa miatt is. Emiatt nem stimmel a párhuzam.


Amúgy a tavaly Fehéroroszországba telepített nukleáris fegyverek sem az USAra veszélyesek, hanem ránk.

tegnap 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

#5

Ugye nem zavar, a lista már Koreánál bukik? Ugyanis az északi agresszor próbálta lerohanni a szomszédot és egyúttal rákényszeríteni a maga rendszerét. Az Egyesült Államok csak az ENSZ felhatalmazást követően lépett be.

tegnap 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!