Az USA-ban a polgári lakosság mennyit érzett a második világháborúból?
A tengelyhatalmakat porig bombázták, de a győztes nyugat-európai nagyhatalmak (Franciaország, Nagy-Britannia) is komoly veszteségeket szenvedtek, jegyre lehetett élelmiszert venni, civil áldozatok is voltak. A Szovjetunióban nem is beszéd, több, mint 20 millió ember halt meg.
Ehhez képest az USA veszteségei mindössze 411 ezer katona és tulajdonképpen a szárazföldön nem érte támadás, a gazdasága is ment tovább, a gyárakban főleg nők dolgoztak, de ment a termelés, messze világelsők voltak motorizácó terén, kvázi mindenki autóval járt már akkor is. Mindenképpen a háború legnagyobb győztese volt minden téren.
Amerika az I. Világháború után lett 3. úgymond nagyhatalom, Nagy-Britannia és Franciaország mellett. A II. Világháború után lett Amerika egyedüli nagyhatalom a nyugati oldalon Nagy-Britanniát és Franciaországot letaszítva a dobogóról. Amerika a két VH-ból csak megerősödve jött ki.
A polgári lakosság döntő többsége nem érezte a háború hatásait, mivel a területét nem érte támadás, iparát mezőgazdaságát infrastruktúráját nem érte támadás, háború alatt is tudtak nyugodtan termelni. A polgárság azon részét érintette a háború, akik elvesztették egy vagy több hozzátározójukat a fronton.
Hawaii-t például kicsit lebombázták.
Az USA-ban élő japán, német és olasz származásúakat táborokba zárták függetlenül attól, hogy kivel szimpatizáltak.
Őket akár polgári lakosságnak is tekinthetjük. Nem?
Pearl Harbor kikötőjét bombázták le és nem magát egész Hawaiit.
Igen lehet őket is, de a kérdés nem a kisebbség helyzetére kérdezett rá, hanem az amerikai polgárok többségének a háború okozta hatásra.
Pearl Harbor nyomán jó hosszú ideig pánikhangulat uralkodott az USA-ban, hogy közeleg Hawaii, és még a kontinentális USA elleni japán invázió is, ennek jegyében Hawaii-on az összes készpénzt elégették, nehogy a japánok kezébe kerüljön, ha elfoglalják a szigetet.
1942. február 24-25-én lépett szintet a paranoia a Los Angeles-i csata néven.
#3
Nem a "többségre" vonatkozott a kérdés.
És azok a japán, olyasz, német származású emberek amerikai polgárok voltak.
Volt amelyik 2. 3. generációs.
Ezen túl a hadigazdálkodás azt is jelentette, hogy voltak dolgok amiket nem lehetett kapni, mert a hadseregnek volt rá szüksége.
Pl. leállították a hűtőgépgyártást, korlátozták az autóhasználatot mert hiány volt benzindől, gumiból.
Nyilván nem ugyanaz mintha bombázástól kellett volna félniük, de azért az USA_ban vannak ám távolságok.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!