Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mitt rontott el a NATO, EU,...

Mitt rontott el a NATO, EU, hogy tömegesen elfordul tőle a nép? Szerinted ilyen esetben a népakarat a fontosabb, vagy lehet korlátozni a demokráciát, ilyen kérdésekben?

Figyelt kérdés

A NATO-t egy tagországban sem kérdőjelezték meg 20 éve még, legfeljebb csak marginális kispártok.


Jelenleg azonban más a helyzet, as USA megválasztott elnöke leszólja a Natot, kilátásba helyezi a kilépést.


Sok EU-s országban alig tudnak összeállítani egy EU és NATO párti koalíciót, eddig csak az ilyen pártok rúghattak labdába a hatalomért vívott harcban, most pedig nekik kell küzdeni, hogy meglegyen egyáltalán az 50% összesen a törvényhozásban. Fele-fele vita van erről a társadalomban.


Pl. Franciaország.


Vagy Románia, ahol leállították szégyen szemre az elnökválasztást, persze Putyin is megtette a magáét, de a nyugat is, valószínűleg nagy nyomást gyakorolt abban, hogy nehogy Georgescu legyen az elnök, hiszen most Románia geopolitikai szerepe igencsak felértékelődött, hiszen mégiscsak ők nyújtanak fekete-tenger-szárazföldi kapcsolatot a nyugatnak, meg így hogy az oroszokat szankcionálják, mégiscsak a románok tudnak valami gázt, kőolajat (a norvégok után) , nyersanyagot bányászni, amire nagy ínségük van most a nyugatnak, németeknek (lásd WV konszern válsága) főleg, nem csoda ha félnek hogy még ezt is elveszíthetik.


Ezen felül pl. Magyarország, Szlovákia vezetése nyíltan Putyinnal kokettál, itthon pl. MP-nek, az ellenzék vezetőjének is vigyáznia kell, hogy nehogy túl pro-EU, pro NATO, pro Ukrajna üzenetet fogalmazzon meg, mert akkor neki is zuhan a népszerűsége, az ilyen DK-Momentumféle pártoknak pedig esélye nincs itt.


dec. 13. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

A nagytöbbség EU és NATO párti.

Nagyon sarkos állításaid vannak. Azért mert valahol bukik az adott kormánypárt nem jelenti azt, hogy kilépnek minden szövetségből.

A jobboldali pártok akik erősödnek többnyire EU és NATO pártiak.

dec. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Azt tudod, hogy most is a marginális kispártok az EU és Nato ellenesek. A fidesz inkább csak kivétel ami erősíti a szabályt.


Franciaország pedig lépett már ki a Nato katonai szervezetéből. Egészen pontosan 1966-ban történt. És egészen 2009-ig nem is lépett vissza.

dec. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%

"A fidesz inkább csak kivétel ami erősíti a szabályt."


Egy kivétel hogy tudja erősíteni a szabályt? A kivétel pont azt erősíti hogy a szabály nem alkalmazható rá, tehát gyöngíti.

dec. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

#3


Köszönjük Emese.

dec. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

NATO és EU gyengülése a konkurencia aknamunkája.

Az oroszok évtizedek óta támogatnak pénzelnek jobboldali szélsőséges pártokat melyek gyengíthetik a fenti védelmi és politikai szövetségeket.

Igazán semelyik világhatalomnak nem érdeke hogy az EU erős legyen.

dec. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem fordul el tömegesen, a magyar kormány megy szembe az árral.

Még olyan országok is, mint Montenegró(!), a kis Szerbia is teljes kapacitással támogatja a NATO-t Ukrajna megsegítésében, a NATO erősebb, mint bármikor korábban, minthogy belépett Svédország és Finnország is, és többek között Georgiában is pont azért vannak zavargások (ami sosem volt sem a NATO, sem az EU tagja), mert az oroszbarát kormányzat elfordult az EU-s csatlakozási úttól.

dec. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Jelenleg azonban más a helyzet, as USA megválasztott elnöke leszólja a Natot, kilátásba helyezi a kilépést."


Trump nem a NATO-t szólja le, hanem azokat, akik nem növelik a védelmi kiadásokat 2-3%-ra, és azt mondta, hogy Amerikai nem lesz az a nagy testvér, aki mögé Európa bújhat ha baj van. Nem vagyok Trumpista, de ebben igazat kell adnom neki, hogy Európa valóban elkényelmesedett a NATO-ban és sok ország, köztük a németek is alig fejlesztették a hadseregüket.

dec. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 PMC Wagner ***** válasza:

A NATO-t annyira nem feszegeti senki nem is azzal van a baja más országok pártjainak és lakosságának hanem a saját politikai elitjük hülyeségeiből.


"Jelenleg azonban más a helyzet, as USA megválasztott elnöke leszólja a Natot, kilátásba helyezi a kilépést."


Annyit mondott ezzel kapcsolatban hogy akik nem teljesítik az előírt 3% ot az kikerül a védernyő alol. Ezt simán megteheti, ugyanis a kollektív védelmi szerződés aktiválásához az összes tagországnak igent kell mondania

dec. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!