Ha a franciák csapatokat küldenek Ukrajnába a Franciaországot érő orosz válaszcsapás aktiválja a NATO 5. cikkelyt, vagy a franciáknak egyedül kell megkűzdeni az oroszokkal ?
"Ezt nem igazán értem."
Ezen senki nem lepődött meg.
"Dehogy, ez nagyon nagy tévhit."
Te már csak tudod, hiszen túlvagy egy-két atomháborún... :D
"Akkor akik azt mondják hogy annyi atomfegyver van hogy többször ki lehetne vele pusztítani az emberiséget azok tévednek ?"
Inkább túloznak. A stratégiai nukleáris fegyverek száma leszereleési megállapodások miatt korlátozott és ezek elsődleges célpontja az ellenség nukleáris csapásmérő képességei.
A nukleáris armageddon idején első körben kb 500 töltet landolna az Észak-Dakota/Dél-Dakota/Wyoming/Nebraska/Montana négyszögben, ahogy durván 300 Kínában a sivatagban és szintén néhány száz Oroszországban. Utóbbi azért parás, mert a két nagy sílómező közel van Európához, Szaratov és Kozelszk környékén amik esetében ha nem jó a szélirány akkor érhet minket kellemetlen meglepetés. Kína,India,Pakisztán és Észak-Amerika valamint a kelet-szibériai silók baromi messze vannak.
Angliának és Franciaországnak nincsenek szárazföldi telepítésű stratégiai nukleáris fegyverei, ez a két ország megúszná néhány(tucat) atomtöltettel.
Közép-Európában gyakorlatilag nulla ilyen célpont van, a legközelebbi Brescia mellett van Olaszországban. Afrika simán megúszná,Ausztrália és Új-Zéland megúszná, Dél-Amerika megúszná, jelentős részben Európa is megúszná...
Az orosz és amerikai nagyvárosok mondjuk nem, de az az ő gondjuk.
Amikor ezek a "kipusztul az emberiség" rettegés ment akkor jóval több aktív töltet várt azonnali bevetésre mindkét oldalon.
Nem, de nem is kéne.
Oroszország nem tud válaszcsapást mérni Franciaországra, csak atomfegyverrel, de azt tudnak neki adni egyedül a franciák is.
#14
Akkor egy nato tagország bármit csinálhat úgysem meri senki megtámadni ?
Hiszen aki válaszol az aktiválja az 5. cikkelyt.
egyébként még annyit hozzá tennék a dologhoz az 5. cikkely az nem automatikus. Ilyenkor van egy rendkívüli üllés a nato tagok vezetőinek és döntést hoznak hogy aktiválják-e vagy sem.
Ez azért működik így mert anno mikor az egészet kitalálták nem voltak hülyék és nem akartak egy-két túlbuzgó tagállam miatt harmadik VH-t vívni
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!