Meg lehetne hekkelni a világot így?
#16 Még egyszer mondom, manuálisan nem férnek hozzá a bankszámlák egyenlegéhez még a legfelsőbb szinteken sem. Amúgy a piac nem úgy működik hogy "nem tud róla senki", ha kereskedsz az szépen beárazza az adott eszköz értékét/ellenértékét.
Hidd el, nem egy pénzügyi szakért gondolt már erre, ha valami csoda folytán működne már rég megcsinálták volna.
Pénzt kétféleképpen teremthetsz.
1. Nyomtatsz, mert te vagy az állam.
Ebben az esetben inflációra kell számítani, mert egyszerűen több lesz a piacon.
A COVID alatt kiderült, hogy lehet infláció nélkül is noymtatni, de akkor egyből valamiféle értékteremtésbe kell fektetni. Magyarországnak persze nem sikerült ez sem ügyesen... De az, hogy pénzben hagyod, az abszolút egyenes út az inflációhoz.
2. Hitelt veszel fel. Ebben az esetben a bank arra ad pénzt, hogy te ajövőben visszafizeted. Lényegében a semmiből jött elő a pénz... illetve hát a jövőből lett lehúzva, hiszen te azt vissza fogod fizetni igazi pénzzel. MÉghozzá kamatostul. Ha nem lenne kamat, a bank nem is adna, hiszen az neki csak rossz. (ez ennél bonyolultabb, de maradjunk ennyiben)
És te vásárolni akarsz külföldi valutákat.
Tegyük fel, hogy suttyomban kinyomtatsz eg yhalom pénzt és azokat kezded el váltani.
Mi változik? Forint kerül a piarcra, tehát inflálódik a forint, ráadásul gyengül a külföldi valutákhoz képest. Attól még, hogy te rejtegetted a pénzedet, legkésőbb a valutaváltásnál, azaz a valutaVÁSÁRLÁSnál fel kell fedned, hisz az valaki másé lesz... és ő meg tudni fog róla, hgoy nála van forint.
Azaz több forint a piacon = infláció.
Szóval nemigazán vagy előrébb, cserébe jól elbsztad a magyar gazdaságot. Mármint ami maradt belőle.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!