Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A liberálisoknak, baloldaliakn...

A liberálisoknak, baloldaliaknak (stb.) milyen forgatókönyvük van arra az esetre, ha jobboldali, konzervatív beállítottságú emberek elkezdenek áttérni az iszlámra?

Figyelt kérdés

Tehát ha elkezdenek ténylegesen többségbe kerülni a muszlimok. A konzervatívok értékrendjéhez amúgy is közelebb áll. Most még ellenük vannak hangolva, de ez akármikor változhat, amikor rájönnek, hogy ez egy új lehetőség lehet a baloldaliakkal szemben, hogy többségbe kerüljenek, a régi értékrendek megőrzése érdekében.

Vagy a baloldaliak nem félnek ettől?

Egyáltalán mennyi a valószínűsége, hogy az iszlám vallás egyre népszerűbb lesz majd a konzervatívok körében?



ma 10:55
A kérdező szavazást indított:
semmi esélye sincs, nem kell aggódnunk, a konzervatívok nem térnek át majd idővel iszlámra
egy kevés esélye van, de az már nem a mi generációnk gondja lesz
elég nagy az esélye, de nem aggódok ,mert baloldaliként én is meg tudnék térni vagy tudnék élni egy iszlám világban is
mást gondolok, máshogy látom, leírom:
4 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A nem muszlim konzervatívok nem fognak ÁTtérni a muszlim hitre, mert ehhez az kellene, hogy előtte más hitük legyen - azaz keresztények legyenek. A keresztények nem fognak áttérni.

Ami nagyobb gond, hogy a nem vallásosak válnak esetleg muszlimmá akár konzervatívok, akár balosok, liberálisok. Ezt viszont nem ÁTtérésnek hívják, hanem MEGtérésnek (a keresztényeknél legalábbis) vagy vallásossá válásnak.

ma 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Nekem aztán oly mindegy, hogy keresztény hivő nem vagyok, vagy iszlám hivő nem leszek :D Azért jó ateistának lenni, mert az ugyanazt jelenti keresztényül, mint iszlámul.
ma 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elkezdődhetne végre az "muzulmán reformáció".
ma 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

"Egyáltalán mennyi a valószínűsége, hogy az iszlám vallás egyre népszerűbb lesz majd a konzervatívok körében?"

Mármint az európai az alkoholt alapélelmiszernek tekintő konzervatívok körében? Nem túl nagy.

ma 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mondjuk ha a tilalmak korlátozó tényezők, akkor nem léteznének terrorszervezetek vagy korrupt politikusok sem.

Az apróságok eddig egyik vallásban sem jelentettek akadályt.

ma 12:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Liberálisként én ateista vagyok, és a vallásszabadságot támogatom. Szerintem az a jó, ha mindenki gyakorolhatja a saját vallását, illetve szabadon áttérhet bármelyik másik vallásra, vagy akár dönthet úgy, hogy nem tartozik semmilyen valláshoz. Nem támogatom egyik vallás túlzott támogatását sem.
ma 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
57%

Ennek semmi realitása sincs. Ennyi erővel azt is kérdezhetted volna, hogy mi a kormány forgatókönyve, ha a légkondicionálók életre kelnek és nyugdíjasokat kezdenek megerőszakolni.


Az elmúlt száz év tendenciája az, hogy a keresztények aránya gyorsuló ütemben csökken az el nem kötelezettek javára.


De játszunk el a gondolattal: kereszténynek vagy muszlimnak lenni is annyit tesz, mint a túlvilágot szem előtt tartva próbálni megfelelni Istennek, ezt pedig sosem kritizálta érdemben a baloldal vagy a progresszívek. A kritika tárgya elsősorban az szokott lenni, hogy A-t mond a hatalom és közben B-t tesz.


Ha pedig realistán nézzük, édesmindegy, hogy milyen kamuindokra hivatkozva disznólkodik a kormány.

ma 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez nem fog megtörténni. Ha egy dolog van amit jobban utál a jobboldal mint a liberalizmust és a baloldalt, akkor az az iszlám.
ma 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!