Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az albánok vagy a szerbek,...

Az albánok vagy a szerbek, ahol nagyarányú kisebbséget alkotnak, ott önálló államot (köztársaságot) akarnak létrehozni, de vajon miért és miért nem inkább egyesülést az anyaországgal?

Figyelt kérdés
A magyarok esetében mindig a visszacsatolás esik szóba. Nem államot akarnak alapítani a felvidéki, erdélyi és más magyarok. Független Székelyföld, Felvidéki Köztársaság, Kárpátaljai Magyar Köztársaság kikiáltásáról nem hallottam. De a szerbek Horvátországban és Boszniában kiáltottak ki államokat a délszláv háborúban. Az albánoknak sikerült Koszovót függetlenné tenni, Macedóniában meg valami Tetovo nevű állam kikiáltásának tervéről hallottam, ami kevéssel a koszovói háború után történt (Tetovo egy város az országban és ott valamint a környéken jelentős az albánok száma).

okt. 2. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az az állam nem Tetovó akart lenni (mint Koszovó, a névhasonlóság ellenére sem), hanem Ilirada vagyis Illíria. Az albánok közül sokan az illírek leszármazottjának tartják magukat.
okt. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 progizo ***** válasza:

Az albánok és a szerbek is az anyaországukhoz való csatlakozást akarták/akarják, csak a nyugati hatalmak ezt nem engedik (még).

Hogy pontosan miért, azt nem tudom; talán közrejátszik benne az "oszd meg és uralkodj" elv, illetve hogy nem akarták nagyon a szerbekkel szövetséges oroszokat megharagítani. Ezért "csak" a függetlenségbe mentek bele Koszovó esetében is.

De ez a függetlenedésdi egy lépés az anyaországgal történő egyesülés felé.

okt. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!