Nem igazságtalan, hogy sorra nyerik a jobboldali pártok a választásokat Európa-szerte, viszont sehol se tudnak kormányt alakítani?
A baloldaliak, liberálisok és zöldek egyből összefognak és hiába nyert a jobboldali párt, ugyanúgy az ellenzéki szerep vár rájuk.
Legutóbbi példa: Ausztria.
"Ezek szerint ennyire nem elégedetlenek az emberek még."
Ez ennél bonyolultabb. Az osztrák szabadságpártnak a keze alá nem dolgozik egy osztrák média sem. Folyamatosan azzal vannak riogatva az Ausztriában élő bevándorlók és ebbe méginkább beleértendőek az EU területéről érkezők és az évtizedek óta ott élők (pl. törökök) hogy ki lesznek toloncolva. Az évtizedek óta ott élők és az EU-ból érkezők viszont a gazdaság szerves részeivé váltak, nem a márkás cuccért és a segélyért érkeztek, így ettől nem csak az tart, ki ebbe a halmazba beletartozik, hanem akinek ebből haszna van. Szóval e két félelem van mérlegen, hogy megállítjuk a migrációt, de mi van, ha ők is repülnek el innen vagy nem állítjuk meg a migrációt és akkor maradnak ők is, de ugyanakkor belefulladunk... Az elégedetlenség baromira nagy, de a félelem is. Ez szült ilyen eredményt, hogy lényegében a 3 nagy párt fej-fej mellett végzett a választási eredményben.
Vagy 25 évvel ezelőtt nyertek már nagyot a széljobbos pártok Ausztriában az egyébként meleg és azóta részegen elszenvedett baleset miatt elhunyt Jörg Haider vezényletével, hogy aztán 4 év múlva kiderüljön nem nekik való a feladat.
Akkor még a többi párt hajlandó volt velük koalícióra lépni. Nyilván még emlékeznek rá, hogy ez már akkor is rossz döntés volt.
Sokakat még hülyít a liberális média.Ezért nem nyertek nagyobbat.Az Övp is pc, csak kevésbè provokatívabban csinálja, mint a baloldali, liberális pártok.Sokakat megtéveszt.
De az eredményből látszik, egyre kevesebbeket.
Nem, ez azt jelenti, hogy máshol vannak még demokratikus folyamatok.
Az igazságtalan az az, hogy nálunk már nincsenek.
Nem igazságtalan. A parlamentáris demokráciában a parlament összetételéről döntenek a választásokon.
Az emberek többsége nem szavazott az FPÖ-re (a legtöbb szavazatot kapta, de nem a szavazatok többségét).
Egy párt sem kötelezhető, hogy bármelyik másik párttal koalícióra lépjen. Arra sem, hogy a legtöbb szavazatot szerző párttal lépjen koalícióra.
Ezért a koalíció tárgyalások eredménye, de méginkább a pártok közötti szimpátia alapján alakul ki. Az a párt, amelyiket minden másik elutasít, nem fog kormányra kerülni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!