Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Fülöp herceg 2021-es...

Ha Fülöp herceg 2021-es halála után elutaztam volna az Egyesült Királyságba,és ott összejötem,majd összeházasodtam volna II.Erzsébettel, akkor az ő 2022-es halála után lehettem volna én az Egyesült Királyság és a Nemzetközöségi királyságok királya?

Figyelt kérdés

Mivel az özvegye lettem volna, így én is igényt tarthattam volna az örökségére. Meg biztos örül volna egy fiatalabb férfi közeledésének. Meg ebben az esetben úgy állapodtam meg volna a gyerekeivel és az unokáival, hogy Károly herceget adoptáltam volna, így az én halálom után Vilmos herceg vagy az ő gyerekei közül valamelyik lenne az új uralkodó (Károly herceget szerintem azért túléltem volna).


Érdemes lett volna megpróbálni?



ma 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugye megvan, hogy a legidősebb gyerek a következő a trónon és nem a házastárs? Mert amennyire látom nincs meg neked. A második a sorban pedig a legidősebb gyerek legidősebb gyereke. Még csak nem is a második legidősebb gyerek. A házastárs ha egyáltalán szerepel is valahol a trónra jogosultak sorában, akkor is kb 100. helyen van valahol.
ma 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem, mivel a korona és a trón nem a házastársé lesz, hanem a legidősebb gyermeké. Te még a legelső harminc várományos között sem lettél volna, hiszen Erzsébet gyerekei, unokái, dédunokái, illetve a húgának gyermekei és unokái mind előtted lettek volna (és talán még mások is, ebben nem vagyok biztos).
ma 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És hogyha meggyőztem volna hogy a végrendeletében engem nevezzen meg örökösének? Akkor sem lehetnék most király?
ma 11:14
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
A trónjogot az "alkotmány" szabályozza, nem az aktuális uralkodó dönt az öröklésről. Ez biztosítja a trónviszályok elkerülését. Maximum olyan fordulhat elő, hogy valaki visszalép és lemond a trónjogáról.
ma 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudtad volna meggyőzni, illetve a törvény szerint király csak öröklés által lehetsz.
ma 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#4 De az hogy csak uralkodó rokonai örökölhetnek az diszkrimináló. Pl:. én szerintem sokkal jobb király lennék mint Károly.
ma 11:46
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Ez nem diszkrimináció; jobban tennél, ha utánanéznél a szó jelentésének, mielőtt használnád.
ma 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Az, hogy szerinted mi lennél, az nem jelenti azt, hogy törvényes. Megint egy szökött Napoleon.
ma 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!