Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Elkezdődött már a harmadik...

Elkezdődött már a harmadik Libanoni háború?

Figyelt kérdés

Sajnos hallottam mik történnek az utóbbi napokban Libanonban, de elkezdődött már a harmadik libanoni háború?

Illetve mikor lesz ennek az egésznek "vége"? Persze ezt senki nem tudja pontosan, de aki ért ehhez, biztos van az az időpont amit meg lehet tippelni..

Én sajnos nem sokat értek ezekhez, a háborúkhoz, politkához, az egyetlen dolog ami miatt aggódom, Libanonban él egy odavalósi internetes barátom, nagyon nagyon aggódom miatta.. valahol Libanon északi részén élhetnek, mert nekik még nem kellett menekülni, de ha ez a "konfliktus" most háborúvá alakul, akkor gondolom az izraeliek az északi részt sem fogják kímélni..

Persze mint mondtam, én ehhez semmit nem értek, de aki igen, kérem írjon valamit, mit lehet "tudni", vagy inkább tippelni előre, mikor csillapodik le ez valamennyire, hogy ha úgy van, kicsit megnyugodhassak, vagy nem.

Nagyon köszönöm!



ma 17:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Szinte biztos vagyok benne, hogy még Izrael sem tudja. Ami jön, úgy alakul. Pl a most felrobbantott Hezbollah csipogós eset is hirtelen döntés volt, mert úgy nézett ki, lebuknak. Aztán dőlt a dominó. Most szétesett a csoport, a vezetés. Kommunikáció nagyon rossz, most kellett lépni, ez így alakult.

Megszállás vagy invázió nem valószínű, Izrael egy porcikája sem kívánna egy ilyen hadműveletet. Aztán, hogy meddig bombázzák egymást... A Hezbollah október 8 óta támadja Izraelt, kb 8000 rakétát lőttek át, szóval ez a háború már megy egy ideje. Gáza után a legvalószínűbb, hogy a képességeket rombolják le. A mozgalmat megölni lehetetlen. Az ezzel járó harcok, áldozatok mindkét oldalon, feleslegesek. Távolról minden létező lőszerraktárat, ballisztikus rakétát és indítóikat és minden egyéb infrastruktúrát ki kell lőni, aztán meglátjuk mi lesz. Mennyire marad fenyegetés a Hezbollah.

És fontos mit tesz a másik oldal, mennyire gurul el a gyógyszer a Hezbollahnál. Kiszámíthatatlan.


Észak Libanon a legjobb hely, ahol lehet lenni. Az események 90%-a délen történik, 9% a szír-libanon határon keleten és 1% Bejrútban (jelenleg). Biztonságos hely nincs sehol, de észak a legkevésbé veszélyes hely.

ma 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!