Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy néz ki a választási...

Hogy néz ki a választási kampány Amerikában?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy pl a red statekben hogy kampanyolnak a demokraták, illetve a blue statekben a repubkikánusokok? Mi ugye csak az elnök meg alelnökök beszédeit látjuk kb, meg max néhány kormányzó beszédét. De helyi politikusok is kampanyolgatnak?


Az elnökön kívül másra is szavaznak? Ott is választanak pl polgarmestert? Stb



szept. 12. 21:53
 1/6 Telelő Teve ***** válasza:
100%
Az emberek 80%-ának szilárd preferenciái vannak, feléjük nem igen irányul semmiféle kampány. A maradék billegő 20%-ot akarja meggyőzni mindenki. Amúgy persze van helyi kampány is, de ahol nagyon előre látható mi lesz az eredmény oda azért nem irányítanak nagy erőforrásokat a központi kampány költségvetésből.
szept. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, erről én is hallottam. Arra vagyok kiváncsi hogy mit kezd magával egy republikánus mondjuk Kaliforniában. Mert ott az emberek 2/3-a demokrata.
szept. 12. 22:13
 3/6 anonim ***** válasza:

"Arra vagyok kíváncsi, hogy pl a red statekben hogy kampanyolnak a demokraták, illetve a blue statekben a repubkikánusokok?"

Leginkább sehogy, vagy minimális erőfeszítésekkel.


"Mi ugye csak az elnök meg alelnökök beszédeit látjuk kb, meg max néhány kormányzó beszédét. De helyi politikusok is kampanyolgatnak?"

Természetesen igen.


"Az elnökön kívül másra is szavaznak? Ott is választanak pl polgarmestert? Stb"

Az elnökön kívül a kongresszus tagjaira szavaznak. Pontosabban a kongresszus két házból áll, a képviselőház 100% át választják ilyenkor, és a szenátus helyeinek 33%-át. A képviselőház tagjait egyébként 2 évente választják (vannak félidős választások, azon a képviselőház tagjait, illetve a szenátus másik 33%-át választják, de elnököt nem).


"Arra vagyok kiváncsi hogy mit kezd magával egy republikánus mondjuk Kaliforniában. Mert ott az emberek 2/3-a demokrata."

Ha nagyon kőkemény republikánus akkor elköltözik, egyébként sokmindent nem tud tenni.

szept. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként az a durva, hogy ott a szavazókörökben nincs névsor meg személyit sem kötelező kérni. Gyarkorlatilag bárki be mehet szavazni, akkár több helyre is.
szept. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezt honnan gondolod?
szept. 13. 22:57
 6/6 anonim ***** válasza:
hát ez így van. nemrég tudtam meg én is
szept. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!