Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha állításuk szerint nem...

Ha állításuk szerint nem készülnek háborúra, Szerbia mit akar a sorkatonaság újbóli bevezetésével?

Figyelt kérdés

[link]


Vučić elnök két és fél hónapos szolgálatról beszélt – szerinte ez a legkevesebb, amit bárki megtehet az országáért. Azt is megjegyezte, fontos, hogy a kötelező szolgálat bevezetésével ne riasszák el az embereket az országból. Vučić elmondta, hogy Szerbia katonailag semleges állam, és nem készül háborúra.


szept. 9. 07:49
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
15-ös de mi a f.sznak kell ezt nálunk is ennyire erőltetetten propagálni? Minek kell riogatni a lakosságot, meg felkészíteni a háborúra, miközben mindenki nagyon jól tudja hogy ettől a mi életünkben egyáltalán nem kell tartani
szept. 9. 12:07
 22/26 anonim ***** válasza:
46%

#20


Terelsz, mert blöfföltél és nem jött be.


Amúgy meg akár tetszik akár nem, 12 év múlva nem lesz Magyarországon olyan ember, aki hadköteles korú (vagyis nem idősebb 50 évesnél) és legalább alapkiképzést kapott. Ez nyilvánvaló biztonsági kockázat az ország számára.


Doxáék a Vestfáliai béke óta semlegesek, és leszámítva hogy egy időre Napóleon elfoglalt az országot, kimaradtak minden háborúból, de azért katonai kiképzést kap mindenki.

Sőt még a pápát is ők védik.

szept. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

22-es szó nincs terelésről. Igen, szerintem mindenhol rühellik a sorkatonaságot, sehol nem büszkék rá és senki nem szereti. Nem olvastam erre vonatkozó tanulmányt vagy statisztikát, pusztán a józan észre tekintettel gondoltam. De ha felmérést végeznénk róla nagy tétekben fogadnék hogy nem tévedtem nagyot.


"12 év múlva nem lesz Magyarországon olyan ember, aki hadköteles korú (vagyis nem idősebb 50 évesnél) és legalább alapkiképzést kapott."


Aki katonának jelentkezik, az most is kap megfelelő szintű képzést, válogatás nélkül mindenkinek meg nincs rá szüksége. Hol itt a biztonsági kockázat?

szept. 9. 15:26
 24/26 anonim ***** válasza:
Szerintem a szerbek koszovó miatt erőlködnek ennyire.
szept. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%
Már megint ez a sorkatona kreté n. Nem unod még?
szept. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Addig sajnos nem, amíg valamiért aktuálisnak gondolják ezt a témát egyesek annak ellenére hogy nem az. Soha többé sorkatonaságot, semmire nem jelent megoldást.
szept. 10. 14:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!