Oroszországban természetes demográfiai folyamat vagy kormányzati tevékenység eredménye, hogy egészen a távol-keleti Vlagyivosztokig oroszok élnek?
Szibériában, és sok más részen, vagyis az északnyugati határtól a Csendes-óceánig tajga / szubarktikus éghajlat van, az olyan az emberi életnek nagyon ellenséges, az őslakos népek ilyenkor nem fogják túllépni a pár száz / ezer fős lélekszámot.
De az oroszok sem lelkesednek az ilyenért, nem véletlenül ez a terület az ő szempontjukból is ritkán lakott.
Oroszország a szélsőséges országa: Északon a Sarkkör van, a Kaszpi-tenger magasságában meg a sivatag, ami szintén lakatlan.
Annyira azért nem töltötték ki az oroszok azt a hatalmas területet. A lakosságuk nagyrésze ma is a Volgától nyugatra eső részeken él, azon a területen ami 1000 éve is az orosz állam része volt. Szibéria javarészt pedig tök üres.
,,spanyolok meg 50 millióan sincsenek"
Ja de a latin-amerikaiak átlagban véve kb. felerészt spanyol eredetűek. Ergo ők pont, hogy sokkal jobban elszaporodtak mint az oroszok.
A legnagyobb gyarapodást mutató európai népség pedig az írek. Van kb. 5 millió ír Írországban, ami egy Magyarországnál kisebb területű sziget, viszont az USA, Kanada és Ausztrália teljes egészén elterjedtek az írek. Összesen kb. 60-70 millió ír származású ember lehet a tengerentúlon. Pedig a 19.század közepén talán 4 millióan, ha lehettek és jórészük éhen is halt.
Ha egy népcsoport új kitöltendő területet talál akkor a szaporodási kedve hirtelen megugrik és a vártnál jobban elterjed. Az oroszok tehát egyáltalán nem számítanak kirívónak ilyen szempontból.
# MolotovPunk
És Kanada demográfiájáról Mi a véleményed ?
# MolotovPunk
Persze Oroszország a kérdés, és arról írkálok, de azért behozom Kanadát is, nyilván megindoklom, hogy Miért.
Oroszország miért lenne demográfiailag katasztrófa ?
Oroszország lakossága 1992-ben 148 milla fő volt. 2010-ben 142 milla fő. 2022-ben 144 milla.
Ez a - 6 milla fő látszólag súlyos volt, azonban 2010 után lassú növekedésnek indult, megint. Meg azért egy ilyen nagyságú országoknál ez az ingadozás tolerálható.
Ellenben Ukrajna, na az tényleg egy demográfiai katasztrófa, 1992-ben 52 milla fő volt, 2008-ban 46 milla, 2014-ben 41 milla, és 2021-ben 38 milla.
A háborút felesleges számításba venni, anélkül is Ukrajna az eddigi statisztikák alapján csak lassan épült volna lefele, nem pedig nőtt volna a népessége.
" Amerika lakossága viszont az elmúlt 100 évben nagyjából duplázódott (332 millió) lett tehát inkább rájuk lehet igaz az a kijelentés, hogy kitöltötték a nagy területüket. "
Oroszországot Kanadával kell hasonlítani, mert mind a kettő majdnem azonos szélességi fokon, és éghajlati övezetben fekszik.
Az amerikaiak valóban csak népesednek, és népesednek, ellenben Kanadában tajga éghajlat van, a kanadaiak azok az amerikai határtól számított 250 km-en belül élnek, az ott kevés távolság, akkor a Nagy Tavaknál, és a Szent Lőrinc - folyó torkolata mentén, és kifújt.
Kanada 90 %-a lakatlan, és mégsem húzzák le, hogy micsoda rossz ország.
"144 milliós lakossága ahhoz az óriási területhez édes kevés"
Inkább azt mondanám, hogy a többi ország van iszonyatosan túlnépesedve. Kedvezőbb lenne a helyzet ha a bolygó népessége 2 milliárd alatt lenne.
#18
Majd szólj Novák Katalin művésznőnek is, hogy fejezze be a "szaporodjatok és sokasodjatok" propagandát. Mert egyelőre rohadt büszke rá, hogy még több embert szeretne a földre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!