Lengyelország hivatalosan nem követeli vissza Lemberget és a régi keleti területeit Ukrajnától. A második világháború után Lengyelország és Ukrajna között rendeződtek a határok, és azóta mindkét ország elfogadta a jelenlegi határokat. Lengyelország nem irányít követeléseket Ukrajnára nézve a történelmi területeivel kapcsolatban. Az elmúlt évtizedekben Lengyelország és Ukrajna kapcsolatai sokkal inkább a kölcsönös együttműködésre és a közös érdekekre összpontosítanak, különösen a gazdasági és politikai kapcsolatok terén. A két ország közötti viszonyt a közös történelmi tapasztalatok és a modern geopolitikai helyzet is alakítja, ami inkább a partnerség és a támogatás irányába mutat, mintsem a területi követelések irányába.
szept. 6. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
A lengyel emberek - már aki valóban lengyel - biztosan szeretnék visszakapni, de mivel a kormány ott sem az ő érdekeiket szolgálja, Lengyelország hivatalosan nem követeli vissza.
szept. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
Nem.
szept. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
“lengyel emberek - már aki valóban lengyel - biztosan szeretnék visszakapni, de mivel a kormány ott sem az ő érdekeiket szolgálja, Lengyelország hivatalosan nem követeli vissza“
Ok, de akkor a németeknek visszaadnád Königsberget, ami most az édestestvéreiteké, vagy csak a te akaratod szerint osztogatnál területeket?
szept. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Lviv a hardcore ukrán nacionalisták fellegvára.
Emellett jelenleg kb 100 ezer körül lehet a lengyelek száma egész Ukrajnában.
Ha a "régi" lengyel területek lakosságát összeadod, akkor majdnem 7 millió ukrán kerülne Lengyelországhoz, akik többsége ukrán nacionalista, oroszul meg sem hajlandóak szólalni. Nem hogy az ukránok nem akarnák ezt, de szerintem Lengyelországnak sem kellene egy 7 milliós kisebbség elmaradott területekkel a nyakukba.
szept. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 PMC Wagner válasza:
ezek nagyon elmaradott területek. A legfejlettebb régiói épp az ahol a háború zajlik
szept. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
#4 Minden egészséges gondolkodású ember szeretné visszakapni a hazájától esetlegesen elvett területeket, ugyanakkor nem szeretne a saját hazájából másnak átadni semmit. De természetesen mindenkinek nem lehet kedvezni.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!