Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Szovjetunió hogy lehetett...

A Szovjetunió hogy lehetett gazdaságilag sokkal erősebb a Harmadik Birodalomnál?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy a németeknek nem lett volna esélyük a háborút megnyerni, mert a szovjetek sokkal több harckocsit, repülőt tudtak gyártani, túlerőben voltak. Pedig Németország ma sokkal gazdagabb a fejletlen Oroszországnál.

aug. 31. 19:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyrész az szovjetek sok segítséget kaptak a szövetségesektől, másrészt meg a szovjetúnió rendelkezett minden nyersanyaggal és üzemanyaggal amivel a Németek nem, sőt a németek sokkal kevesebben is voltak az összes katonakorú Német a harctéren volt és a gyárakban nők dolgoztak míg a szovjeteknél volt elég férfi mindenhol.
aug. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Szovjeteknél a helyi nyersanyagok miatt alapvetően olcsóbban volt gyártható minden. Ma is pl. a tüzérségi lőszereket Oroszország ötödakkora áron gyártja mint a NATO tagállamok, szimplán a nyersanyagok és a gazdasági berendezkedés miatt, nem pedig azért mert az orosz gazdaság "erősebb" lenne.

Ráadásul Németország az erőforrásait elosztotta több front között, míg a szovjeteknek elég volt egy oldalra koncentrálni, az ország másik felében nyugodtan ment a haditermelés. Ellenben Németország ipari telepeit a britek szarrá bombázták.

aug. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
10%

"Pedig Németország ma sokkal gazdagabb a fejletlen Oroszországnál."


Ezért nem érted, mert ilyenek hiszel.

aug. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%
A Szovjetunió a VILÁG területének 1/6-át birtokolta és 200 millióan lakták.
aug. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 kürasszír ***** válasza:
80%

Kedves kérdező!


Németország akkor is sokkal fejlettebb volt gazdaságilag a Szovjetuniónál.


A szovjet hadiipar termelése az alábbi okokból múlta felül a németet szárazföldi nehézfegyverzet (tankok, páncélos járművek és tüzérség terén):


1.) Németország nyersanyagban és energiahordozókban relatíve szegény volt a Szovjetunióhoz képest. Ahhoz, hogy a német hadiipar a maximumra fokozza termelését, óriási mennyiségű nyersanyag és energiahordozó importra masszív külföldi nyersanyag és energiahordozó importra lett volna szüksége. Csakhogy ezt az importot a háború alatt már nem nagyon tudta külföldről beszerezni.


2.) Mert Németország békebeli nyersanyag és energiahordozó importja hagyományosan a II. világháború alatti ellenségeitől, éppen a Szovjetuniótól, a Brit Birodalomtól és az Egyesült Államoktól érkezett, ezek azonban természetesen semmit sem szállítottak a németeknek, mint ellenséges országnak a II. világháború alatt.


3.) A semleges országokból történő tengerentúli nyersanyag és energiahordozó beszerzést pedig ellehetetlenítette a britek által bevezetett tengeri blokád.


4.) A nyugati szövetségesek óriási mennyiségű stratégiai nehézbombázóval rendelkeztek (USA: 12 700 db B-17-es, 18 000 db B-24-es, brit: 2300 db Short Stirling, 7300 db Avro Lancaster, 6100 db Handley Page Halifax) ezekkel óriási arányban támadták a német ipart, amely a gyárak és az infrastruktúra megrongálásával drasztikusan rontotta a német haditermelést.


5.) Németország ellenben nem rendelkezett komoly stratégiai nehézbombázó erővel, így nem tudta hatékonyan támadni a szovjet hadiipart, a szovjet hadiüzemek nagyrészt a német légierő hatósugarán kívül estek.


6.) Németország pazarolta az erőforrásait, például a kb. 1000 db németek által épített tengeralattjáró helyett, az azokra fordított nyersanyagból és ipari kapacitásból legalább 25 000 db közepes harckocsit gyárthatott volna a német ipar.


7.) A Szovjetunió óriási mennyiségű, több millió tonnányi hadianyagot és modern fegyverzetet (18 000 db repülőgépet, 14 000 db tankot és páncélos harcjárművet, valamint 400 000 db teherautót és jeep-et) kapott a nyugati, amerikai és brit szövetségeseitől.


ÖSSZEGEZVE:


Németország ipara a nyersanyag és energiahordozó hiány, illetve a szövetségesek nagy károkat okozó stratégiai bombázásai, valamint tengeri blokádja miatt tudott jóval kevesebbet termelni, mint amekkora potenciálja lett volna, ha ezek a negatív tényezők nem állnak fenn.

aug. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt erősebb. A Szovjetunió egy kétfrontos háborút nem bírt volna meg annyi ideig mint a Harmadik Birodalom.


Németország abba bukott bele, hogy kevés szövetségessel egyszerre háborúzott Oroszországgal, Nagy-Britanniával, az Amerikai Egyesült Államokkal - miközben katonai megszállás alatt tartott egy sor országot (Franciaországtól Lengyelországon és Csehországon át végül Magyarországig).


Szó nincs róla, hogy a Szovjetunió erre képes lett volna akkor!

aug. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt erősebb! igazából a mennyiség győzte le a minőséget
aug. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt erősebb. A sok nyugati segítség nélkül a szovjetúnió összeomlott volna, és így visszanézve ez jobb is lett volna.
szept. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%

8-as, az utolsó mondatoddal nem tudok egyetérteni, mert az a nácik győzelmét jelentette volna - akik semmivel sem voltak jobbak a bolsevikoknál.


Az egyetlen jó forgatókönyv az lett volna, ha a Nyugat a Szovjetunió nélkül is le tudta volna győzni a nácikat, de ehhez akkor nem volt elég ereje. Vagy Amerikának kellett volna hozzá sokkal hamarabb és sokkal nagyobb katonai erővel hadba lépni (amit sokáig nem akart megtenni)...


A nácik úgy mentek át Franciaországon, mint forró kés a vajon. Nagy-Britanniának annyi szerencséje volt, hogy szigetország...


Sajnos, hogy a Nyugatnak nem volt esélye a Szovjetunió nélkül győzni, mert elaludtak az elején, mikor még meg lehetett volna fékezni Hitlert.


Karbatett kézzel nézték végig Németország fegyverkezését és a birodalom kiépítését, környező országok bekebelezésével.


Ez az, amit a Szovjetuniónak már nem engedtek meg a hidegháborúban, és amit most sem engednek Putyinnak, karbatett kézzel.


A Nyugat Hitlertől tanulta meg, hogy soha többet nem szabad karbatett kézzel végignézni egy birodalom terjeszkedését, mert ha megteszed, egy szép reggel arra ébredsz, hogy már Franciaországnál tart és megszállja azt is, gond nélkül!


A Nyugat hibája a be nem avatkozás politikája volt, a tétlenség, amivel hagyták a Harmadik birodalmat fegyverkezni, megerősödni, elfoglalni Ausztriát, a Szudéta-vidéket, Lengyelországot, Csehországot, Dániát, Hollandiát, a Benelux államokat, Norvégiát, végül Franciaországot...


Eleinte elhitték Hitlernek, hogy csak a német kisebbségekért aggódik, csak német területek kellenek neki. Ausztria és a Szudéta-vidék bekebelezését szinte helyeslően elfogadták!


Lekésték a pillanatot, amikor még meg lehetett volna állítani - aztán már a szovjet ördöggel kellett szövetkezni, hogy valahogy legyőzzék a náci ördögöt...

szept. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
32%

"A Nyugat Hitlertől tanulta meg, hogy soha többet nem szabad karbatett kézzel végignézni egy birodalom terjeszkedését, mert ha megteszed, egy szép reggel arra ébredsz, hogy már Franciaországnál tart és megszállja azt is, gond nélkül!"

Franciaország üzent hadat Németországnak, ha nem teszi, Hitler be sem teszi a lábát francia földre, mert elsősorban a szovjet élettérre fájt a foga. Nagy Britanniával szintén nem volt baja Németországnak, a britek üzentek hadat Németországnak. A skandináv országokat szintén csak azért szállta meg Németország, mert a britek blokkolni akarták az onnan importált nyersanyagot. Ha nem tezsik, Németország csendben importál és hagyja élni Norvégiát.

Éppen az volt a baj, hogy a britek és a franciák nem bírtak megülni a seggükön és mindenáron be akartak avatkozni egy kelet-európai konfliktusba, csak pofára estek, mert Németország erősebb volt.

szept. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!