Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ukrajna a különleges hadművele...

Ukrajna a különleges hadművelet keretében milyen mélyen fog behatolni Oroszországba, mit tippelsz?

Figyelt kérdés

aug. 15. 07:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem legkésőbb akkor leállnak, amikor a svédekkel határvitába keverednek.
aug. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Vlagyivosztokig remélem meg sem állnak.
aug. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
Akár Moszkváig is eljuthatnak, de tovább már nem.
aug. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a jelenleginél mélyebbre nem.
aug. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Ukrajna háborút folytat a különleges hadművelet rizsát, csak az oroszok meg a csatlósaik tolják.
aug. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem behatolni nehéz egy országba, hanem megtartani a területeket. Minél mélyebb egy behatolás annál nehezebb, mert megnyúlnak az utánpótlási útvonalak.


A Kuszki területet meg szerintem részben azért választották, mert ott viszonylag sok ukrán él.

aug. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Még bőven mehetnek, ellenállásba se ütköznek. Prigozsin óta se sokat erősödött a védelem, ahogy látjuk.
aug. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
08:28 - állítólag az oroszok Szumi irányában készültek támadásra, és már az aknák is fel voltak ott szedve. Ukrajna azért választotta azt az irányt. Persze az is igaz lehet amit te írsz. :)
aug. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Lelassultak nagyon, és elkezdték a ruszkik ezerrel tolni az erősítést, úgyhogy szerintem már nem mennek sokra már. Pár DRG persze beroboghat mélyebbre is fotózkodni egy-egy falu határába, de ez nem jelenti hogy meg is tarthatják. Most is ez megy, kb 10-15 km mélységben megvetették a lábukat, majd innen kiindulva 5-10 fős csapatok gyors pszh-kal előrerobognak 10-20 km-ert. Ez időben ezeknek a gumikerekeseknek kb 10-15 perc, de zseléék ezt úgy adják elő, hogy már övék is a falu. Különben ezeket az övezeteket nevezik szürke zónának, ahol bármikor felbukkanhat az ellenség, és kialakulhat tűzharc. Ezt a területet az ukránok nem birtokolják, viszont a ruszkik sincsenek biztonságban. A háború elején a ruszkik Kijevig jutottak, mivel gyorsan haladhattak az országutakon, és nagyon hamar ki is derült, hogy attól hogy még ott vannak, nem uralják a területet, az óriási veszteségek miatt le is kellett lécelniük. Mivel nincsenek az ukránok ellen itt mélységben kiépített megerősített vonalak, ahol "koppanhatnának" a támadó egységek, rugalmas a csapatok mozgása. Ha az ukránok megfelelő erőt összpontosítanak egy pontra, ott simán előre tudnak menni mint kés a vajban, de erre idővel csapatösszevonnak a ruszkik, így értelemszerűen a reagálási idővel megnövelve megakasztják őket. Szerintem ezt akár Kurszkig eljátszhatják, de ott már építik ezerrel a megerősített védvonalakat, úgyhogy legkésőbb ott lesz a koppanás. Persze közben a támadó, vagyis az ukrán fél hatalmas veszteségeket könyvelhet el, mivel a ruszkik "hazai" pályán játszanak, és minden létezőt bevetnek az ukránok ellen.
aug. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, mert az utánpótlási útvonalak védelme rengeteg erőforrást lekötne.
aug. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!